"אבדיה לא נבחר בטופ 10 בגלל ההגנה הטובה"

הקליעה בנסיגה, כל היתר בעליה. ב-NBC ביקרו את השימוש בו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.04.21 - 18:54
תחילת כתבה

וושינגטון וויזארדס אמנם הייתה תחרותית יותר הלילה (בין שני לשלישי), אבל במצבה - המחמאות פשוט לא מספיקות. לביטחון של דני אבדיה, לעומת זאת, כמה מחמאות כלל לא יזיקו. ואחרי ההופעה שלו בהפסד הדרמטי לטורונטו, בארה"ב כבר מנתחים בזהירות את מגמת העליה בה אבדיה נמצא בשבועות האחרונים.

כמו שהתרגלנו, גם הפעם ניתוח ביצועיו של אבדיה - שהעמיד שורה סטטיסטית של 12 נקודות ו-10 ריבאונדים - מתחיל בראש ובראשונה מההגנה. ברשת NBC הקדישו לרוקי כתבה בה סיפרו על ההתקדמות שלו בשבועות האחרונים וסיפרו שאבדיה, שהופקד בחלק מהזמן על הפרקט על פסקל סיאקם, עצר אותו על 2 מ-6 והכריח שני איבודים שלו ב-8.21 דקות. נגד שאר וושינגטון, סיאקם קלע 18 מ-22 הנקודות שלו.

כשסיימו עם הסופרלטיבים להגנה, בכתבה עסקו בעמודת הריבאונדים. אבדיה, שרשם דאבל-דאבל שני העונה, מראה לאחרונה שהוא ריבאונדר טוב גם בליגה הטובה בעולם. בחמשת המשחקים האחרונים הוא קטף 8.8 ריבאונדים אחרי 16 משחקים בהם "הסתפק" ב-3.7 כאלה. ניתן לראות את ההשפעה על הקבוצה כבר עכשיו, שכן וושינגטון, שבעונה שעברה הייתה במקום ה-28 בריבאונדים, קפצה למקום ה-15 העונה.

ב-NBC, כמובן, גם הדליקו כמה נורות אזהרה. בחמשת המשחקים האחרונים, בניגוד לעליה בתחומים אחרים, אחוזי הקליעה של אבדיה צנחו. הוא קולע ב-36.2% מהשדה וב-25% מהשלוש ומעמיד עד כה ממוצע של 42% בסך הכל ושל 31.5% מהשלוש.

"לא היה לו ליגת קיץ, לא מחנה אימונים, אבל בשלב מוקדם בקריירה אבדיה שיחק טוב ועם ביטחון. ואז, הוא הוצא מהחמישייה. עכשיו, כשהוא חזר, הוא מספק משחקים עם המספרים הטובים ביותר שלו עד כה. נכון, יש נורות אזהרה ולאבדיה יש דרך ארוכה כדי למצות את מלוא הפוטנציאל שלו, אבל לאחרונה הוא מראה שהוא יכול לתרום גם בדרכים אחרות מלבד קליעה, כמו ריבאונד למשל".

"ועדיין, אבדיה נבחר בטופ 10 בגלל הפוטנציאל ההתקפי שלו ולא בגלל ההגנה והריבאונד. הוא יכול להתמודד עם הכדור, במיוחד במעבר, אבל ייקח לו זמן לממש את הכישורים הללו. נזכיר שהוא רק בן 20. לעת עתה, ייתכן שהוא יצטרך למצוא דברים אחרים מלבד לקלוע - כמו שעשה לאחרונה".