"השפיע על המשחק": אבדיה מצא תחליף להתקפה

ברוקס החמיא על ההגנה. בתקשורת המקומית התרשמו ממשהו אחר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.04.21 - 08:19
תחילת כתבה

דני אבדיה הגיע לליגת ה-NBA כפרוספקט מבטיח בהתקפה, אבל ככל שעונת הרוקי שלו מתקדמת אנחנו מגלים שבמצבו הנוכחי בוושינגטון - הוא לא יוכל לממש את הפוטנציאל שלו בחלק הזה של המגרש, לפחות לא כרגע. לפיכך, אבדיה מצא דרכים חדשות להשפיע על המשחק, כשהמרכזית ביניהן היא ההגנה.

הלילה (בין שבת לראשון), בניצחון 100:121 של וושינגטון על דטרויט, אבדיה רשם עוד משחק שקט מדי בהתקפה, שכלל זריקה אחת ושלוש נקודות ב-24 דקות על הפרקט. למעשה, עד שנותרו כשלוש דקות וחצי להתמודדות, אבדיה כלל לא איים על הסל. נגד יוטה, ניו אורלינס ודטרויט (3 מתוך 4 המשחקים האחרונים), המספרים של אבדיה עומדים על 3 נקודות (1 מ-3 מהשדה) ב-54 דקות!

כאמור, אבדיה מצא תחליף למשחק ההתקפה שלו, וגם מאמנו סקוט ברוקס שם לב לכך. "דני היה מצוין בהגנה" החמיא ברוקס. "הדגשנו לפני המשחק את החשיבות של ג'וש ג'קסון והעצירה שלו, אחרי שבמשחק הקודם הוא עשה לנו הרבה צרות, ודני עשה את זה. הוא עשה קצת מהכל. ככה מצליחים להשפיע על המשחק". אם יש משהו אחד שבהחלט נוכל לזכור לחיוב מעונת הרוקי הזו של אבדיה, זאת ההגנה המפתיעה שלו מול השחקנים המוכשרים בעולם הכדורסל.

בחשבון הטוויטר Wizards Film Room כתבו: "ההתקפה של דני עוד תגיע, אבל ההגנה שלו תיקח אותו רחוק בליגה הזאת".

בתקשורת המקומית בבירת ארצות הברית התרשמו הלילה בעיקר מהמהירות של אבדיה, שללא ספק יכולה להפתיע אנשים כשלוקחים בחשבון את הגודל שלו. "משחק המעבר הוא הסביבה הטבעית של אבדיה", צייץ הכתב של רשת NBC צ'ייס יוז, אחרי שאבדיה חטף את הכדור בצד אחד והוביל מתפרצת בצד השני שהסתיימה באסיסט שלו. זאק רוזן, שמסקר את וושינגטון באתר הרשמי של הקבוצה, כתב: "דני מהיר כשד במתפרצת ביחס לגודל שלו". 

בזמן שאבדיה מתקשה לבוא לידי ביטוי על דף הסטטיסטיקה, חברו לקבוצה ראסל ווסטברוק המשיך הלילה את הרומן הבלתי נגמר שלו עם המספרים. ווסטברוק (15 נק', 14 ריב' ו-11 אס') רשם את הטריפל דאבל ה-25 שלו העונה וה-15 ב-20 המשחקים האחרונים. הוא השחקן הראשון אי פעם שמגיע לכמות כזו של טריפל דאבלים בפרק זמן של 20 משחקים.

כעת, ווסטברוק זקוק לעוד 10 טריפל דאבלים כדי להשוות את שיא כל הזמנים של אוסקר רוברטסון. "אני חושב ששאר השחקנים של הוויזארדס ספגו מראסל את האינטנסיביות והקשיחות", אמר מאמן הפיסטונס דוויין קייסי. "הם לקחו את האישיות שלו, ושתלו אותה בתוכם. זה ההבדל הגדול בקבוצה הזו בשבועות האחרונים". במצב הנוכחי, וושינגטון חולקת את המקום העשירי עם שיקגו כאשר שתי הקבוצות מחזיקות במאזן 33:23.