הניצוצות וחוסר העקביות: אבדיה על המוקד

ב-ESPN דרגו את הפוטנציאל של הרוקיז. הישראלי במקום מכובד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.04.21 - 18:35
תחילת כתבה

עונת ה-NBA הסדירה מתקרבת לסיומה וב-ESPN החלו בשלב הסיכומים, כאשר היום (רביעי) פורסם מאמר מקיף שמדבר על הפוטנציאל של הרוקיז לאור יכולתם עד כה. כמובן שלאמלו בול, אנתוני אדוארדס וטייריס הליברטון קיבלו את מירב ההתייחסות, אך לצד הרוקיז המובילים של המחזור קווין פלטון ומייק שמיץ ניתחו גם את העתיד של דני אבדיה, כאשר הישראלי זכה למקום החמישי ברשימה של שמיץ.

שמיץ, שמעריך מאוד את אבדיה והעניק לו מקום גבוה ברשימה עוד לפני הדראפט, ממשיך להאמין בישראלי למרות העליות והמורדות העונה והוא הסביר מדוע: "אני נוטה לשמור על הדירוגים שלי מלפני הדראפט למשך זמן רב, במיוחד כאשר אנו מדברים על שנת רוקיז ללא ליגת קיץ ועם מחנה אימונים מקוצר. בגלל זה אני מעניק לאבדיה את המקום החמישי אצלי בדירוג הרוקיז עם הפוטנציאל הגבוה ביותר".

"זה לא סוד שהיו לו עליות ומורדות לאורך העונה", שמיץ המשיך בניתוח. "הקליעה והביטחון שלו מחוץ לקשת נותרו מאוד לא עקביים, הוא גם מתקשה לסיים בתנועה והוא נראה נוקשה למדי עם הכדור בחצי המגרש. בעוד שהוא מגלה פוטנציאל הגנתי כשהוא מפוקס, עבירות פגעו בו בתחילת עונת הרוקי שלו".

"עם זאת, אבדיה מגלה מספיק ניצוצות כשחקן שמרווח את ההתקפה, שחקן שיכול לשחק במגוון עמדות וכפליימייקר במגרש הפתוח עם פוטנציאל גדול מאוד להשתפר", הוסיף שמיץ. "רמת המוכנות שלו ל-NBA הוטלה בספק למרות ששיחק ביורוליג, אבל ההתאקלמות של שחקנים אירופאים לסגנון המשחק בארה"ב היא לא פשוטה, ובמיוחד כשהוא משחק לצד שחקנים דומיננטיים כמו בראדלי ביל וראסל ווסטברוק. אפילו עם העליות והמורדות שלו, הוויזארדס היו טובים יותר עם אבדיה על הפרקט מאשר בלעדיו ואני חושב שהוא מצליח להתאקלם בצורה טובה למשחק בליגה".

שמיץ גם התייחס למדד השימוש באבדיה במשחק של וושינגטון, ולמרות המספרים הנמוכים הפרשן שומר על אופטימיות: "מדד השימוש באבדיה (12%) אינו יוצא דופן עבור מישהו שנבחר בחצי האחרון של הטופ 10 בדראפט, אולם העובדה שהיעילות שלו נמוכה מהממוצע היא זו שצריכה להדאיג".