טומי שפרד: "לא אופתע אם דני אבדיה יהיה אולסטאר בעתיד"

סגנון המשחק ("עם הזמן תראו אותו יותר מוביל כדור ופחות נמצא בפינה"), ההשתלבות ("השחקנים אוהבים לשחק איתו") והעתיד ("הוא יהיה מדהים. יש לו את כל סט היכולות"). טומי שפרד, ה-GM של הוויזארדס, ניתח את שנת הרוקי של הישראלי: "מאוד מרוצים ממנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.04.21 - 10:37
תחילת כתבה

טומי שפרד, ה-GM של וושינגטון וויזארדס, הוא זה שבחר את דני אבדיה לוושינגטון וויזארדס. ראש המחלקה המקצועית של הקבוצה מ-DC סיכם את עונת הרוקי של הישראלי בפודקאסט "וויזראלי"באתר הרשמי של וושינגטון וסיפק זוויות מאוד מעניינות לאיך שבוויזארדס מסתכלים על הישראלי.

"העתיד של אבדיה מדהים. לכל רוקי יש קשיים בהתחלה ב-NBA, בטח כשאתה מגיע מחוץ לארה"ב. היה עליו הרבה לחץ, אבל הוא לא היה לחוץ לרגע", שפרד פתח את דבריו, "לראות את אבדיה מנצח לנו את המשחק מול הלייקרס, זה היה מדהים. הוא לוחם בכל רגע שלו על הפרקט, הוא יהיה מדהים. קשה מאוד ללמוד את המשחק ב-NBA כבר בעונה הראשונה. אמרתי לדני אחרי הפציעה 'העתיד שלך ורוד, תעשה את הליך ההחלמה בצורה הכי טובה שלך ותבוא מוכן לעונה הבאה'".

"יש לו את הפוטנציאל להיות אולסטאר", שפרד החמיא, "אני חושב שהוא מגוון בצורה יוצאת דופן. יש לו אייקיו גבוה והוא כל כך תחרותי, וזה מה שיהפוך אותו למצליח. אני לא אשים עליו לחץ ואגיד שהוא יהיה אולסטאר, אבל לא אופתע אם הוא יגיע לשם. אני מאמין שיש לו את כל סט היכולות כדי להגיע למצב הזה. מלבד יכולות הכדורסל שלו, הוא גם אדם מדהים, שזה לא פחות חשוב".

"לעזאזל, כן!": צפו ברגע בו טומי שפרד בחר בדני אבדיה

כמה עקבת אחרי דני אבדיה במכבי ת"א וכמה הוא הפתיע אותך?
"משהיה בגיל 16 אני מכיר את דני אבדיה. ראיתי אותו במכבי ת"א ובנבחרת ישראל, ראיתי מה הוא שווה והתאהבתי במשחק שלו. דיברתי עם מאמנים שלו, וידעתי שהוא יתאים לנו. בליל הדראפט לא האמנתי שנצליח לבחור אותו, אבל היה לנו מזל גדול ואני שמח שהוא הגיע אלינו".

בישראל התרגלנו לראות את דני אבדיה מוביל כדור, אבל בוושינגטון אנחנו רואים שהוא כמעט ולא עושה את זה
"אני חושב שזה יגיע עם הזמן. בראדלי ביל וראסל ווסטברוק מעריכים אותו ועוזרים לו. אני חושב שהדרך להגיע למאמן ולקבל יותר קרדיט זה להגן בצורה טובה, ודני בהחלט עשה את זה. אני מאמין שעם הזמן, אתם תראו אותו יותר זורק ויותר מוביל כדור. כולנו יודעים שהוא יכול להוביל כדור, ואתם תראו אותו עושה את זה בהמשך".

האם אתה מופתע מהיכולות ההגנתיות שלו?
"ממש לא הופתעתי ממנו. אני ידעתי בדיוק איך דני יכול לעשות את זה. הוא שיפר גם את הקליעה שלו. הוא שחקן אגרסיבי. בהגנה אנחנו מאוד מרוצים ממנו ובהתקפה אנחנו רואים גרף שיפור. כל השחקנים אוהבים לשחק עם דני, כי הוא כל הזמן חושב על החברים לקבוצה וזה נכס בשבילנו".

איך הרגשתם לאחר הפציעה שלו? בהתחלה זה היה נראה חמור יותר
"התכנון שלנו זה בכל שבועיים לבצע הערכה מחודשת בנוגע לקצב ההחלמה של דני אבדיה. אנחנו שמחים שהוא לא צריך לעבור ניתוח. הוא מאוד מעורב עדיין בקבוצה ובחדר ההלבשה. אני לא מודאג מאם הוא ישחק בליגת הקיץ או לא. אנחנו רוצים שיחזור כשהוא כשיר במאת האחוזים ולא בהכרח ישחק שם. אנחנו שמחים שהפציעה פחות חמורה משחשבנו. הוא יהיה מוכן לפתיחת העונה הבאה. הדבר הכי טוב בשביל דני יהיה לעבוד קשה ולהיות סבלני לגבי הפציעה כדי שהיא באמת תהיה מאחוריו".

איך עוזרים לשחקן בינלאומי להשתלב ב-NBA?
"דני מאוד גאה בזה שהוא ישראלי ואומר את זה הרבה. ניתן לו את כל התמיכה כדי שיהפוך לשחקן טוב יותר. זה לוקח זמן להסתגל לשינויים במשחק, אבל דני עשה את זה השנה".

כמה אתה מלווה את דני אבדיה ברמה האישית?
"אני בקשר מצוין עם שרון וזופי, ההורים של דני. היו לאבדיה לא מעט קשיים כמו לכל רוקי בעונה, ואנחנו כאן בשבילו, וכן, להיות בקשר עם המשפחה שלו, זה חלק מהעניין".

כמה הכנה טובה לעונה תשפיע על העונה הבאה של אבדיה?
"אני חושב שזה יכול להיות מאוד משמעותי. שחקנים מכירים אחד את השני טוב יותר. זה מחבר אותם אחד לשני גם ברמה האישית וגם ברמת הכדורסל. העונה לא היה את זה, וזה מקשה עוד יותר, בטח על רוקי. זה ישפיע בצורה משמעותית על העונה הבאה של המשחק של דני בעונה הבאה".