היכן אבדיה? ב-ESPN דירגו מחדש את הדראפט

למרות שנפצע, הרוקי זינק. שמיץ: "עוד יכול להיחשב כגניבה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.21 - 22:00
תחילת כתבה

דני אבדיה אמנם סיים את העונה, אך הישראלי ממשיך להעסיק את פרשני ה-NBA. היום (שלישי) שמו של הרוקי עלה בפודקאסט של כתב ESPN בריאן ווינדהורסט, "The Hoop Collective", בו הם ערכו מחדש את דראפט 2020 לפי מה שהם ראו העונה.

מייק שמיץ, שעוקב אחר הישראלי של וושינגטון וויזארדס מגיל צעיר, המשיך לפרגן לו, כאשר הציב את אבדיה במקום השישי (כזכור, נבחר במקום התשיעי) בדראפט המחודש. "הייתה לו עונת רוקי מלאת עליות ומורדות בלשון המעטה והוא נפצע לאחרונה וסיים את העונה", הפרשן הסביר. "אני מאוד מאמין בפוטנציאל שלו לטווח הארוך והוא יכל להיות הגניבה של הדראפט".

"אני עוקב אחריו מגיל 15-16 והספקתי לראות אותו בסביבות שונות ובכל מיני סיטואציות. אני חושב שהעונה הוא היה צריך לבצע התאמות וללמוד לשחק לצד בראדלי ביל וראסל ווסטברוק", שמיץ הסביר את מצבו. "ברוב המשחקים הוא נאלץ להיות בפינה, לנוע ללא כדור ולקחת ריבאונדים. אני מאוד אוהב את הורסטיליות שלו, הוא שיפר את היכולת הקליעה שלו, הוא יכול גם להוביל כדור ויש לו פוטנציאל הגנתי מאוד גבוה. אם הוא היה משחק לצד טריי יאנג וקלינט קאפלה הוא היה מעניק לאטלנטה ורסטיליות שהייתה יכולה לעזור לה".

קווין פלטון לעומת זאת פחות מאמין בישראלי ולדעתו הוא היה צריך להיבחר במקום אחר: "אני הייתי בוחר בו במקום קצת יותר נמוך, הסיטואציה שלו מזכירה קצת את זו של פטריק וויליאמס (נבחר רביעי) ואייזק אוקורו (נבחר חמישי) - הם שיחקו הרבה דקות, אך הכדור לא היה בידיהם יותר מדי ולכן יש מספר סימני שאלה בנוגע לפוטנציאל שלהם".