הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לאבדיה תהיה קריירה כמו של גלינארי"

בעוד שהפורוורד של וושינגטון מתכונן לעונתו השנייה בארה"ב, פרשן ESPN פראן פראשילה התייחס לעתידו של הישראלי: "הוא מתקדם כפי שציפיתי, עם קליעה הוא יהיה מעולה ב-NBA"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.08.21 - 18:48
תחילת כתבה

כשדני אבדיה יעלה על הפרקט למשחק הראשון של וושינגטון בעונת 2021/22 נגד טורונטו ב-20 באוקטובר, הוא יסגור חצי שנה ללא משחק NBA. הישראלי של הוויזארדס ממשיך בהכנות שלו לקראת עונתו השנייה בליגת הכדורסל הטובה בעולם, כשהשאלה הגדולה היא כיצד הוא ישתלב בקבוצה החדשה שנבנתה בבירת ארצות הברית, שכוללת הרבה יותר פורוורדים.

בזמן שכולנו מחכים לקבל את התשובה לשאלה הזאת, בארה"ב עסקו בהתקדמות של אבדיה. פרשן ESPN פראן פראשילה שמתמחה בשחקנים צעירים ובינלאומיים התייחס לאבדיה ולעתיד שמחכה לו. יש לציין שהפרשן הזה מאוד אהב את אבדיה לפני דראפט 2020, ואף אמר: "הוא יכול לעשות הכל".

"אבדיה הוא ילד נהדר, הוא מאוד מופנם", מסר פראשילה. "אני חושב שעכשיו הוא סופג את כל מה שלמד עד כה. כשדיברתי עם דני, הרגשתי שהוא חווה את עונת הרוקי שלו בצורה שונה מרוקיז בשנים הקודמות, בגלל הקורונה. הוא היה בבידוד, ובזמן הזה הוא לא יכול היה לצאת החוצה והביאו לו אוכל לחדר המלון. זאת הייתה שנה משונה עבורו ואז כמובן הוא נפצע לקראת סופה כשהוא שיחק הרבה".

"דני מתקדם כפי שציפיתי ממנו בשלב הזה", הוסיף. "אף פעם לא חשבתי שהוא יהיה כוכב, אלא שתהיה לו קריירה כמו של דנילו גלינארי שעומד על 15.9 נקודות בממוצע למשחק בקריירה. אני חושב שאבדיה ייכנס לנעליים האלו. מחנה אימונים אמיתי יהיה חשוב עבורו. הוא מאוד צעיר, מוכשר והוא פשוט צריך לשפר את הקליעה שלו. הוא צריך להיות שחקן שיכול לקבל את הכדור ולקלוע את השלשה. אם זה יקרה, הוא יהיה שחקן מעולה ב-NBA".

עוד לפני שהפך לאחד הסקוררים היותר טובים בליגה, גלינארי פתח את קריירת ה-NBA שלו ברגל שמאל. בעונתו הראשונה הפורוורד האיטלקי שיחק 28 משחקים בלבד (בשל פציעה) ורשם ממוצעים של 6.1 נקודות למשחק לצד 2 ריבאונדים ו-0.5 אסיסטים. אבדיה סיים את עונת הרוקי שלו עם 6.3 נקודות למשחק, 4.9 ריבאונדים ו-1.2 אסיסטים.

בעונה השנייה של גלינארי הוא כבר קלע למעלה מ-15 נקודות בממוצע, כך שאם אבדיה רוצה ללכת בעקבותיו - הוא יצטרך לתת קפיצת מדרגה בכל הנוגע לצבירת נקודות גם ברמות הגבוהות ביותר.