הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"תהליך קשה, אבל הבטחתי לחזור טוב יותר"

השיקום, האתגרים וזכרונות מווסטברוק. אבדיה חוזר לפרקט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.10.21 - 20:22

תגיות: NBAדני אבדיה

תחילת כתבה

הקאמבק למגרשים הפך לרשמי: חמישה וחצי חודשים מאז הפציעה הקשה ממנה סבל נגד גולדן סטייט, דני אבדיה בסגל וושינגטון למשחק קדם העונה מול ניו יורק ניקס בין שבת לראשון, משחק ההכנה השני של וושינגטון וויזארדס לקראת פתיחת העונה הרשמית שלה ב-21.10 בחוץ נגד טורונטו ראפטורס. לצידו, קנטוויוס קולדוול פופ יערוך בכורה בקבוצה.

"הוא קצת משתולל, הוא רוצה ללכת על זה ולשחק", סיפפר מאמן וושינגטון, ווס אנסלד ג'וניור, שאישר שדני אבדיה צפוי לערוך בכורה בקדם עונה. "נהיה זהירים איתו, עם דקות המשחק שייקבל, אנחנו רוצים להציל אותו מעצמו". אנסלד ג'וניור סיפר כי עשה לדני אבדיה תרגול מיוחד באימון בו החליף שוב ושוב את העמדה בה הישראלי משחק, כחלק מהניסיון להשתמש בו כעושה משחק משני.

אחרי האימון, גם דני אבדיה עצמו התייצב מול המיקרופונים וסיפר שהפציעה האחרונה שלו הייתה בגיל 14: "עבר הרבה זמן. כל תהליך השיקום היה די קשה עבורי, אבל הבטחתי לעצמי שאחזור טוב יותר. אני חושב שאני מוכן, אני מאוד מתרגש לקראת העונה הזו. אני מרגיש בוגר ומוכן יותר. האנרגיה נהדרת, האווירה טובה, אנחנו נהנים. שיחקנו כדורגל באימון, זה אולי נראה טיפשי ודבר קטן, אבל זה חשוב. אנחנו אנשי מקצוע, מתייחסים ברצינות לכל הדברים הקטנים במשחק".

אבדיה התייחס גם לתריגילי הקליעה שעושה עם דאוויס ברטאנס: "אני מאתגר את עצמי, אני אוהב את זה. אני והוא תמיד מדברים זה עם זה, או אחד הקלעים הכי טובים בליגה. עזיבת ווסטברוק? הוא יהיה בהיכל התהילה, אי אפשר להכחיש זאת. ראיתי איך הוא מתכונן למשחקים ואז יוצא לפרקט, מעולם לא ראיתי דבר כזה. ההכנה, איך שהוא מתייחס לגוף שלו. הוא הקשה עלי ולימד אותי איך להתייחס למשחק, גרם לי להיות קשוח יותר ורציני יותר".

ע"פ הכתבה שהתפרסמה הבוקר ברשת "NBC ספורטס", אבדיה התאמן השבוע בפעם הראשונה מאז הפציעה בחמש על חמש, ונראה שהוא חוזר לכושר. מאמן הקבוצה, ווס אנסלד ג'וניור, אמר עליו באימון: "טוב לראות אותו עובר את כל האימון, על כל שלביו. זה סימן טוב, וזה היה טוב גם עבורו כדי לראות מעט איפה הוא נמצא. כמובן שהמצב שלו הוא לא איפה שרצינו, אבל לזה ניתן היה לצפות".

"הוא הראה כמה ניצוצות", אמר עליו אנסלד ג'וניור, "וזה מה שציפינו לו, זה מה שחיכינו לראות. אני שמח לשלב אותו, לגרום לו להיכנס לקצב, ונראה איך הוא ייראה בשבת". כזכור, ללא אבדיה וושינגטון הפסידה את משחק ההכנה הראשון שלה, 125:119 מול יוסטון רוקטס. כעת, היא תנסה לשפר את מאזנה בהכנה - וגם לשלב את שחקנה הישראלי.