הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"התגעגעתי לכדורסל": אבדיה סיכם את הקאמבק

הישראלי חזר לשחק מול הניקס ואמר: "שמחתי שוב לראות קהל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.10.21 - 06:37
תחילת כתבה

הקאמבק שהאוהדים הישראליים (ואוהדי וושינגטון) חיכו לו הגיע הלילה (בין ראשון לשבת): אחרי המתנה ארוכה, דני אבדיה חזר לשחק כדורסל במדי הוושינגטון וויזארדס, עם 4 נקודות ב-16 דקות מול הניו יורק ניקס. בוושינגטון יודעים שמדובר בצעד ראשון, אבל גם בהחלט אופטימיים לאור ההשתלבות המהירה יחסית, ומספר הפעולות החיוביות שניפק אבדיה, בהופעה הראשונה שלו מזה חמישה חודשים.

אבדיה עצמו סיכם את המשחק שלו במסיבת העיתונאים ואמר: "זה היה כיף לחזור. לראות סוף סוף אוהדים ביציעים, היה מאוד חיובי מבחינתי... הייתי רגיל לשחק בהיכל שיש בו המון קהל ורעש, אז היה נחמד לשמוע ולראות אוהדים במציאות. מבחינת המשחק? אני אופטימי, זה היה צעד ראשון מצוין מבחינתי. היה חשוב להבין איך הקבוצה מתנהלת, התקפית והגנתית, ולהרגיש את הפיזיות והמהירות של המשחק. כמובן שזה רק טרום עונה, ויש עוד מה לשפר ולתקן, וזה גם ייראה לגמרי אחרת בעתיד - אבל אחרי שישה חודשים? הרגשתי טוב פיזית".

"התגעגעתי לשחק כדורסל", המשיך אבדיה, "התגעגעתי להיות על הפרקט ואני לא לוקח שום דבר כמובן מאליו. אני נהנה מכל רג עם חבריי לקבוצה, האוהדים, המאמנים ואני מקווה שנוכל ליהנות בעונה הזאת". המאמן החדש שלו, ווס אנסלד ג'וניור (שעבורו היה זה גם משחק ראשון באולם הביתי, הקפיטל וואן ארנה), הוסיף: "זה היה טוב. הוא לא ממש קלע, ניסינו לגרום לו לשחק בלי הכדור, והוא קרא את המשחק נכון".

ואיך בתקשורת סיכמו את החזרה? העיתונאי צ'ייז יוז מרשת NBC ספורטס בוושינגטון פרסם את סיכום המשחק שלו, והתייחס גם לאבדיה: "לא ראינו המון מיכולת המשחק של אבדיה, שאנסלד ג'וניור (המאמן) ניסה לפרק, אבל היו מספר רגעים, טובים כרעים. היה לו מהלך טוב לסל שנגמר ב'כמעט אסיסט' שמונטרז הארל החמיץ. מנגד, הוא גם ניסה להכריח מסירה, שהסתיימה באיבוד כדור מכוער", כך לדבריו.

עבור וושינגטון, יש לציין, מדובר בהפסד שני במשחקי ההכנה - אחרי שבמשחק הראשון, ללא אבדיה, היא נוצחה ע"י היוסטון רוקטס. התחנה הבאה של הוויזארדס תהיה משחק ביתי מול טורונטו ראפטורס ב-13.10 (הלילה שבין שלישי לרביעי), ושלושה ימים לאחר מכן היא תתארח בגארדן אצל הניקס, לחזרה הגנרלית האחרונה לקראת פתיחת העונה - ב-21.10, מול טורונטו בחוץ.