הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מנסה לעמוד בקצב": כך דני עובד על הקליעה

תחרויות, טראש-טוק ועצות. ברטאנס לקח את אבדיה תחת חסותו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.10.21 - 19:20
תחילת כתבה

אחת מנקודות החולשה של דני אבדיה בחצי השני של עונת הרוקי שלו ב-NBA, הייתה הקליעה מחוץ לקשת. כתוצאה מכך, בוושינגטון החליטו בטרום העונה הנוכחית להצמיד את הישראלי למי שכנראה יכול לעזור לו יותר מכולם, דאוויס ברטאנס, אחד הקלעים הבולטים בליגה הטובה בעולם.

השניים החלו בקליעה סטטית מהפינה, לאחר מכן עברו לחצי הפינה ולבסוף שילבו קונוסים כדי לחקות שחקני הגנה ולהתאמן על הקליעה במאמץ. "לי ולדאוויס יש מערכת יחסים מהנה סביב הקליעה", סיפר אבדיה לתקשורת האמריקאית. "שנינו באנו מאירופה, התאמנו תחת מאמנים קשוחים בתור ילדים, אנחנו מדברים על זה. מרגיש טוב להתאמן איתו על הקליעה, זה דוחף אותי, אבל זה לא פשוט, הוא אחד הקלעים הטובים בליגה".

ברטאנס, כיאה לקלעי אבסולוטי שהוא, בטוח מאוד בקליעה שלו - מספרים בארה"ב. עד כדי כך שהוא לא מפחד להראות זאת, ומשתמש בלא מעט טראש-טוק. "זה חד צדדי", התבדח ברטאנס כשנשאל על תחרויות הקליעה מול אבדיה. "הוא מנסה לעמוד בקצב, אבל התוצאה בדרך כלל זהה. ועכשיו באמת, זה טוב לו להיות בסביבה כזו, אולי הוא לא יגיע לרמה שלי, אבל הוא ישתפר, יהיה תחרותי יותר ויקבל ביטחון במשחקים".

ברטאנס סיפר שהוא התרשם מאבדיה במחנה האימון של הוויזארדס. העצה הטוה ביותר שהייתה לו לתת לישראלי בפני התקשורת האמריקאית היא להיצמד לחוזקות שלו. עוד טען הלטבי שאם הקליעה של אבדיה תשתפר, הוא יהיה מוכן לקפיצת המדרגה.