הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הכי טוב בתחום": הכירו את מאמנו של אבדיה

דרו הנלן הוא המנטור של טייטום, אמביד וביל: "בוחר בקפידה את מתאמניי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.05.22 - 11:39

תגיות: NBAדני אבדיה

דיווח מעניין במיוחד הגיע אתמול (שבת) מארה"ב בכל הקשור לדני אבדיה. השחקן הישראלי, שמשחק בליגה הטובה בעולם, יתחיל לעבוד בקרוב עם מאמן פיתוח שחקנים בשם דרו הנלן, שנחשב לטוב ביותר בתחום. אם תלכו לחשבון האינסטגרם של הנלן תוכלו לראות תמונות רבות של המאמן עם כמה מהשחקנים הטובים ביותר בעולם - ג'ואל אמביד, ג'ייסון טייטום, זאק לאבין ובראדלי ביל ביניהם. אז מי הוא בעצם הנלן, איך הפך להיות מה שהוא היום ובאיזה תחומים הוא מתמחה? אנחנו פה בשביל התשובות.

הנלן בן ה-32 שיחק כדורסל מכללות באוניברסיטת בלמונט והקים את חברת "Pure Sweat Basketball", שהלכה והתפתחה עם השנים. החברה מציעה אימונים לכל הרמות והגילאים, הכשרה של מאמני כדורסל, קורסי סקאוטינג ודברים נוספים בתחום הכדורסל. הנלן עצמו מוגדר כמאמן פיתוח שחקנים ויועץ של שחקני כדורסל. רשימת הקליינטים שלו כוללת לא מעט שחקני NBA (אבל לא יותר מידי, תכף נגיע לזה) וגם כמה משחקני הקולג' המוכשרים ביותר שמנסים להגשים את החלום.

דוגמאות טובות לשחקנים שלוו ע"י הנלן מגיל צעיר הם ביל, טייטום ואמביד. זה מה שהיה להם להגיד על המאמן - ביל: "דרו הוא ללא ספק הכי טוב בתחום. אנחנו מתאמנים מאז שאני בתיכון והוא סיבה גדולה לשחקן שהפכתי להיות". אמביד: "דרו לימד אותי המון. הוא באמת שינה לגמרי את המשחק שלי ותמיד מצא את הדרכים להפוך אותי לטוב ביותר". טייטום: "דרו הוא סיבה גדולה לשחקן שאני היום. הוא באמת שיפר את המשחק שלי המון מאז שאני בן 13, והעניין הוא שהוא תמיד מצליח למצוא עוד מקומות שבהם אני יכול להשתפר".

הנלן, שמתמחה בשיפור יכולות ההתקפה של שחקניו, סיפר בראיון בעבר: "האמת היא שבשבילי, הכל בסוף זה עניין של קליעה, עבודת רגליים וקבלת החלטות - על הדברים האלו בנויה התקפה. עבודת רגליים וקבלת החלטות קריטיות גם להגנה כמובן. על שלושת הדברים האלו אני משתדל לשים את הפוקוס כשאני מאמן ואני מנסה לוודא שלכל החבר'ה שלי יש אותם כי לדעתי אלו הדברים שמובילים אותך להיות שחקן התקפה ממש טוב".

כמו שאפשר להבין, הנלן מאמן מבוקש מאוד בקרב שחקני ה-NBA ולאחרונה הוא גם התבטא בנושא: "אנשים ראו איך שעזרתי לשחקנים כמו טייטום או אמביד והם רוצים שינוי דומה. בדרך כלל הם מסמסים אליי, אבל בגלל שאין לי זמן אני בוחר בקפידה רבה את מי אני מאמן". אין ספק שמדובר במחמאה אדירה בשביל דני אבדיה, שבו המאמן האישי רואה פוטנציאל גדול ולנו רק נשאר לקוות שהנלן יעזור לישראלי להמשיך ולהתפתח בליגה הטובה בעולם.