הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פותח או מחליף? בארה"ב עסקו בשאלת אבדיה

"הגנה יוצאת דופן" מצד אחד, "בעיית קליעה" מנגד. באתלטיק ניתחו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.22 - 17:16

כיצד תראה עונתו השלישית של הנציג הישראלי ב-NBA, דני אבדיה? הפורוורד של וושינגטון וויזארדס ינסה לקחת העונה צעד קדימה בהשתלבות שלו בליגה הטובה בעולם, ובמקביל גם יקווה להצלחות גדולות יותר בזווית הקבוצתית. בינתיים, באתלטיק ניסו לפענח כיצד יראה מקומו של אבדיה ברוטציה של ווס אנסלד ג'וניור בכתבה שניתחה את מצבו.

לפני הכל, ברור כי מקומם של שלושה שחקנים בחמישייה של הוויזארדס כבר מובטח - מדובר בבראדלי ביל כשוטינג גארד, קייל קוזמה באחת מעמדות הפורוורד וקריסטפס פורזינגיס כסנטר של החבורה. בכך, זהות השחקנים שיאיישו את משבצת הפוינט גארד ועמדת הפורוורד השנייה עוד צריכות להתבהר.

"בעקבות העובדה שמקומם של ביל, קוזמה ופורזינגיס בחמישייה הפותחת למעשה ודאי, לאנסלד ג'וניור לא תהיה הרבה גמישות במובן ההגנתי", נכתב, "במובן הזה, למאמן יש אפשרות טובה מבחינה הגנתית והיא לצרף את אבדיה כפורוורד הפותח לצד קוזמה".

"הבעיה של אנסלד ג'וניור היא שגם אבדיה וגם רוי האצ'ימורה הם לא שחקנים שבשלב זה בקריירה יכולים לשחק בשני צידי המגרש", המשיכו לנתח, "אבדיה לא קולע מספיק טוב מרחוק, הוא לא יכול ליצור ריווח והוא גם לא מסיים כל כך טוב קרוב לסל. עם זאת, הוא מביא תחרותיות יוצאת דופן בהגנה. על האצ'ימורה, לעומת זאת, קשה לסמוך בצד ההגנתי אבל הוא יודע לייצר נקודות".

בעקבות כל אלה נכתב בכתבה שוויל ברטון הוא זה שצפוי לתפוס את המקום כסמול פורוורד של וושינגטון. "לברטון יש יצירתיות ההתקפית והוא מחזיק בסטטוס של וטרן", נכתב, "זה נכון להגיד שאין לו מוניטין כמגן יעיל, אבל אנסלד ג'וניור העיד כבר שהוא לא מוערך מספיק במובן הזה".