הרוש: "זה המשחק הכי טוב בקריירה שלי"

הנבחרת בעננים. סבע: "עטר? שטויות. ניפחו את מה שקרה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.10.18 - 23:50
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בעמדת זינוק נהדרת לפלייאוף ליגת האומות. השחקנים של אנדי הרצוג ניצחו הערב (ראשון) 0:2 את אלבניה, עלו לראשות הבית והם במרחק תיקו מול סקוטלנד מהעפלה לשלב הבא. תומר חמד ודיא סבע כבשו את השערים לכחולים לבנים ואריאל הרוש בלט עם מגוון הצלות ובישול נהדר לחלוץ ק.פ.ר.

"זה המשחק הכי טוב בקריירה שלי", אמר הרוש בסיום, "הבאת את עצמי ליכולת שיא במשחק משמעותי, הכל הלך לי, אבל לכולם מגיעות מחמאות. הייתה אווירה מטורפת ויש לי צמרמורות. זה לא היה משחק ענק, אבל ההקרבה הייתה גדולה - נתנו 200 אחוז והמזל היה איתנו בזכות זה.

"אנחנו רגילים שאף אחד לא נותן לנו סיכוי, אבל ידענו שיש פה הרבה כישרון ועובדה שזה נראה אחרת. זה מסוג המשחקים שאתה אומר לעצמך שלא משנה מה, לא נספוג. אנחנו חוגגים, אבל אם לא תהיה המשכיות אז לא עשינו שום דבר. חייבים לעשות את זה ולהגיע לפלייאוף".

הרוש דיבר גם על המאמן אנדי הרצוג: "זה השינוי שהיינו זקוקים לו והוא מתגלה בתור שינוי מרענן. אי אפשר לשפוט אחרי משחק או שניים, אבל רואים את התוצאות".

דיא סבע הוסיף: "זאת הגשמת חלום. תמיד חלמתי לשחק בנבחרת והיום עזרתי לה לנצח וזה הכי כיף שיש. חיכיתי וראיתי שביברס נאתכו רואה אותי והייתי מוכן לזה. שמח שהכדור נכנס. נשאר לנו עוד משחק חשוב בסקוטלנד ונצטרך לעשות את העבודה. לא חוכמה להתחיל להעביר ביקורת אחרי משחק אחד. זאת דרך ואנחנו צריכים להמשיך לעבוד קשה ולהיות עם הרגליים על הקרקע".

"מה שקרה עם אלירן עטר יכול לקרות בכדורגל. אלו היו שטויות שניפחו מעבר לכל פרופורציות", אמר סבע על התקרית בניצחון על סקוטלנד והכריז: "לא צריך להתייחס לשחקן לפי דת. כל אחד שפה נותן הכל וזה מה שמעניין".

כובש השער הראשון, תומר חמד, אמר: "אני תמיד נותן את המקסימום ושמח שעזרתי. מגיע לכולם כל הכבוד. השבוע נתן ביטחון לכולם וראינו שגם ברגעים קשים אפשר לשמור על התוצאה. זה נותן אוויר, אבל צריך להישאר עם הרגליים על הקרקע ולתקן מה שצריך לפני סקוטלנד.

"כבר בשני המשחקים הראשונים נראינו טוב, הפעם עמדנו גם יותר טוב על המגרש. אנדי (הרצוג) לא עושה אסיפות, אבל גורם לנו להבין מה שהוא רוצה ואיך הוא רוצה שניראה על המגרש".