מתיאוס ביקר. נוייר: "שיגיד מה שהוא רוצה"

לחץ בגרמניה לפני צרפת. השוער ימשיך לפתוח בהרכב. דיווח: לב לא יפוטר גם אם יפסיד

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.10.18 - 17:55
תחילת כתבה

בעוד ליגת האומות נותנת לנבחרות קטנות לחלום, אחת גדולה סובלת ממנה מאוד: גרמניה. אחרי התבוסה המחפירה 3:0 להולנד, המאנשאפט נמצאת במקום האחרון בבית שלה, עם נקודה אחת בלבד, והפסד מחר (שלישי) לנבחרת צרפת עלול להוביל אותה לירידה לדרג ב'.

למעשה, מדובר בהמשך ישיר של המונדיאל הנוראי ממנו סבלה גרמניה, בו היא אפילו לא עברה את שלב הבתים. למרות זאת, יואכים לב ממשיך לקבל את הקרדיט מראשי ההתאחדות המקומית וב"sport1" הגרמני דווח שגם הפסד בצרפת לא יחרוץ את גורלו, בין היתר בשל העובדה כי אין אלטרנטיבה ראויה נכון לעכשיו.

לב ומנואל נוייר הגיעו למסיבת העיתונאים באיחור בעקבות פקקים בפאריס. השוער ניסה להדוף את הביקורות: "אני מרגיש טוב וכשיר, אם לא הייתי אז המאמן לא היה נותן לי לשחק במונדיאל. השער הראשון שספגתי היה חוסר מזג ואני עדיין מרוצה מהיכולת שלי. ההפסד להולנד? הבעיה הייתה שלא שיחקנו בכל המשחק כמו ב-30 הדקות הראשונות. בדקות האחרונות לא הייתה לנו משמעת טקטית". לקראת צרפת אמר נוייר: "יש לנו מוטיבציה גבוהה ואנחנו יודעים מה מצפה לנו".

כוכב העבר, לותר מתיאוס, ביקר את השוער בטור שכתב ל"סקיי": "נכון לעכשיו למנואל נוייר אין את היכולת והבטחון שהיו לו לפני הפציעה שעבר בעונה שעברה ולכן מארק אנדרה טר שטגן צריך להתחיל לקבל את ההזדמנות בין הקורות". נוייר הגיב: "הוא יכול לומר מה שהוא רוצה. אני במצב מצויין ואין לי שום בעיה. פשוט הייתי חסר מזל".

לב אמר: "ברור שההפסד להולנד היה כואב ולמדנו את הלקח. ציפיתי לספוג ביקורת ואחרי המונדיאל ידעתי שיהיו לנו בעיות. מול צרפת יהיה שינוי או שניים, אבל לא בשער, נוייר ימשיך לפתוח. אנחנו חייבים לאחד כוחות ולהחזיר את מה שהיה חסר לנו מול הולנד. צריך לקבל את ההחלטות הנכונות מחר".

מאטס הומלס דחה את הביקורות ותקף: "אנחנו לא חיים בעבר, אנחנו קבוצה טובה מאוד וטובים מאוד במה שאנחנו עושים, אבל מתייחסים אלינו כאילו אנחנו חובבנים".

יושוע קימיך הוסיף: "יש משהו מאחורי העובדה שאנחנו תמיד עושים טעויות ולא מנצלים את המצבים שלנו. זה לא צירוף מקרים, זה מזל רע. יש לנו את האיכויות, אבל כשאנחנו עושים טעויות כאלו קשה לראות אותן".

בצד השני, העניינים רגועים הרבה יותר. אלופת העולם הטרייה מוליכה את בית 1 עם ארבע נקודות ותחפש להבטיח את העלייה לשלב הפלייאוף. מי שיחסר לטריקולור הוא פלוריאן תובאן שנפצע בתיקו מול איסלנד וחזר לטיפולים במארסיי.

שיחת היום בצרפת הייתה פרישתו של לורן קוסיילני מהמדים הלאומיים. בלם ארסנל שנפצע לפני המונדיאל והחמיץ את הזכייה, האשים בין היתר את דידייה דשאן ושחקנים אחרים שאיכזבו אותו. "אני מבין את האכזבה שלו" הודה דשאן. "התקשרתי אליו אחרי הפציעה ודיברנו. הזמנתי אותו להצטרף אלינו להכנה. הזמנתי אותו להצטרף אלינו גם אחרי הזכייה". 

מספרי המפגש:
* צרפת לא נוצחה בארבעת המשחקים האחרונים מול גרמניה.
* צרפת לא נוצחה ב-14 המשחקנים האחרונים בכל המסגרות. גרמניה לעומתה הפסידה 5 מ-10 האחרונים.
* גרמניה יכולה להפסיד פעמיים ברציפות לראשונה מאז שנת 2000.
* גרמניה לא כבשה בשלושה משחקים רצופים לראשונה בהיסטוריה.