לואיס אנריקה: רציתי להרוג את השחקנים בזמן המחצית

מאמן ספרד זעם על שלושת השערים שספגה מאנגליה תוך 22 דקות בהפסד 3:2, אבל טען: "הכל עדיין תלוי בנו". בתקשורת המקומית תקפו: "זו לא אותה הנבחרת שאנחנו מכירים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.10.18 - 07:21

תגיות: ליגת האומות

תחילת כתבה

ליגת האומות ממשיכה לספק לנו תוצאות מטורפות. נבחרת אנגליה אמנם הצליחה בענק במונדיאל האחרון ברוסיה ונעצרה רק בחצי הגמר, אבל את מה שהיא עשתה הערב (שני) לספרד אף אחד לא ציפה. שלושת האריות הובילה 0:3 עוד במהלך המחצית הראשונה וגם שני שערים של לה רוחה לא מנעו ניצחון 2:3 ענק לזכות האנגלים.

למרות ההפסד הכואב, הספרדים עדיין בראש הבית עם 6 נקודות, כשהאנגלים מאחוריהם עם 4 נקודות אבל אין ספק שהשלישייה לרשת של דה חאה מוסיפה הרבה לביטחון האנגלי ולמומנטום של גארת' סאותג'ייט וחניכיו מאז המונדיאל. בכלל, ספרד ספגה שלושה שערים בבית בפעם הראשונה מאז הונגריה אי שם ב-1991 (!). חוץ מזה, זו הייתה הפעם הראשונה בהיסטוריה שהיא סופגת שלושה שערים כבר במהלך המחצית הראשונה.

בתקשורת הספרדית לא ריחמו על ההפסד והכותרת של ה"אס" תקפה: "ספרד הלא מוכרת". ב"מארקה" נכתב: "הנבחרת חלשה מאוד בחלק האחורי, רק דני סבאיוס ופאקו אלקאסר הצילו אותנו".

מאמן נבחרת ספרד, לואיס אנריקה, ניסה למצוא את המילים הנכונות כדי לסכם את ההפסד ההיסטורי: "זה הפסד קשה וצריך לקבל אותו. המחצית הראשונה הייתה ממש רעה. אני חושב שכבר השער הראשון של אנגליה הרג אותנו ואני מצדי רציתי להרוג את השחקנים במחצית, זה נורמלי. נצטרך לטעון מצברים ולחזור חזקים יותר. הדברים עדיין תלויים בנו, נצא לקרואטיה בחודש הבא במטרה לנצח".

"כשעלינו לשחק במחצית השניה, רק רצינו לשכוח את הצורה שבה שיחקנו ב-45 הדקות הראשונות", הודה הקפטן סרחיו ראמוס וסיפר על התחושות במחנה הספרדי אחרי השלישייה המשפילה במחצית הראשונה. "אני מרוצה מאיך שהגבנו לשערים שספגנו, אבל חבל שזה לא הסתיים עם ניצחון. עשינו הרבה טעויות בתחילת המשחק, אבל הדבר החיובי שאפשר לקחת זה את הגישה של השחקנים".