"לא נעצור ולא ננוח. זה בידיים שלנו"

מקליש בטירוף. הרכב סקוטלנד ימשיך בשלישי. שליחנו מדווח

מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לסקוטלנד
מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לסקוטלנד  18.11.18 - 07:55

תגיות: סקוטלנד

תחילת כתבה

בסקוטלנד חגגו הבוקר (ראשון) את הניצחון הגדול על אלבניה 0:4 בחוץ כשהמשמעות היא ברורה: ניצחון על ישראל ב'האמפדן פארק' ביום שלישי והסקוטים יעלו על חשבוננו לשלב הפלייאוף.

 • בואו להיות שם כשזה קורה! לחצו כאן לחבילות שלנו לנבחרת ישראל בסקוטלנד

  בפאבים המקומיים שתו עד אור הבוקר ונראה כי הסקוטים שכבר איבדו תקווה, דיברו על כך שהשחקנים לא רוצים לשחק בנבחרת וטענו לפציעות והאשימו אל אלכס מקליש במצב, חזרו להאמין בנבחרת שלהם.
 • התקשורת המקומית פרגנה למפגן העוצמה של השחקנים, שלמרות החיסורים הרבים התעלו על עצמם. ג'יימס פורסט, חברו לסלטיק של ניר ביטון, שכבש צמד בכורה במדים הלאומיים זכה לרוב המחמאות אבל ברקע עלתה השאלה מדוע לא זוכה ליותר קרדיט מהמאמן שלו במדים הלאומיים של סקוטלנד.

  "בתחילת הקמפיין לא נתנו לי יותר מדי ביטחון, אבל לא התייאשתי וידעתי שיגיע הצ'אנס שלי אז אני אקח אותו" פורסט סיפר, "המשחק מול ישראל יהיה קשה מאוד למרות שהוא אצלנו בבית".

  ראיין פרייזר בן ה-24, שנחשב לחלק מרכזי בהצלחה של בורנמות' מהפרמייר ליג, חיזק את דבריו: "אנחנו משחקים בשביל מדינה שלמה. חזרנו בגדול להתמודדות על העלייה. יש משחק גדול בשלישי וצריך יהיה להשלים את העבודה. הרצון לשמח את האוהדים עומד לנגד עינינו".

  באמצעי התקשורת, שעד אמש ראו באלכס מקליש כבעיה הגדולה של הנבחרת והמאמן ושמעמדו עד המשחק באלבניה היה מעורער, יודע שהמשחק מחרתיים חשוב לא פחות לעתידו.

  "גם כשהורחק להם שחקן, לא ידעתי איך המשחק ייגמר" המאמן הודה, "אבל לאורך כל המשחק, הייתי מרוצה מהרמה ומהמוכנות. ראיין פרייזר היה לוהט וכמוהו גם כל השחקנים שהגיעו מפוקסים וחדים. שלטנו במגרש, היינו אגרסיביים וכך נצטרך להיות גם מול ישראל. אם נשמור על הגישה הזו ונבוא להילחם, אז נצליח. דיברנו בינינו לפני כמה שבועות שאולי איבדנו כמה שחקנים בכלל פציעות אבל נדע מה לעשות במשחקים הבאים. נגד אלבניה עמדנו במשימה ועכשיו יש משימה חדשה וגדולה בשלישי. אנחנו יודעים מה עלינו לעשות. לא נעצור ולא ננוח לרגע הזה. הכל בידיים שלנו וזה אתגר גדול".

  דיויד בייטס בן ה-22, שבגלל מכת פציעות הוקפץ מהנבחרת הצעירה בה רשם 4 הופעות, נשמע נרגש גם הוא: "ניצחנו ושמרנו על רשת נקייה רחוק מהבית ואין יותר משמח מזה".  בייטס שחקנה של המבורג, מוליכת הליגה השנייה בגרמניה, הוא חלק מתופעה של שחקנים בריטים צעירים שעוברים לשחק בגרמניה מגיל צעיר וכעת הוא הוכיח את עצמו גם במדי הנבחרת הבוגרת. "קיבלתי את ההזדמנות להיות בנבחרת ולא חשוב לי אם זה בגלל ששחקנים אחרים נפצעו או לא היו יכולים לשחק", הוא הסביר, "כל אחד מחכה לרגע הזה שיקראו לו. כל פעם שייתנו לי לשחק ולא משנה לכמה דקות, אז אגיע בשמחה".

  בסקוטלנד הצפי הוא לאצטדיון מלא במשחק מול ישראל כאשר ההערכה היא שהסקוטים ישמרו על הרכב זהה לזה שניצח 0:4 באלבניה.