העולות והיורדות: תמונת הפלייאוף הושלמה

שבדיה, סרביה וקוסובו העפילו ברגע האחרון. הפירוט בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.18 - 23:40

תגיות: ליגת האומות

תחילת כתבה

(בווידאו: תקציר המשחק בין פורטוגל לפולין)

שלב הבתים של ליגת האומות הראשון בהיסטוריה הסתיים לו היום (שלישי) עם לא מעט דרמות, וכעת גם הרבה מאד סימני שאלה קיבלו תשובה. תוצאת התיקו 1:1 בין פורטוגל לפולין הייתה לפרוטוקול בלבד בהקשר של המפעל עצמו, שכן הראשונה כבר עלתה לפלייאוף, והשנייה כבר ירדה דרג עוד לפני המשחק.

בדרגים האחרים קיבלנו הכרעות, כאשר שבדיה העפילה בדרג ב' על חשבון רוסיה אחרי ניצחון 0:2 מולה. בדרג ג' סרביה סיימה ראשונה בבית 4 אחרי 1:4 על ליטא, ו-0:1 של רומניה על מונטנגרו באותו בית לא הספיק לה. בדרג ד' גם כן הושלמו המשחקים, כאשר קוסובו הפכה לאחרונה שמבטיחה העפלה לפלייאוף עם 0:4 על אזרבייג'ן. איי פארו ומלטה נפרדו ב-1:1 במשחק חסר חשיבות.

נעשה סדר בדברים. לליגת האומות יש שתי מטרות ומשמעויות: השגת כרטיס ליורו דרך הפלייאוף, וגם זכייה בטורניר ליגת האומות עצמו. הקבוצות שסיימו ראשונות בדרג א' ינסו להיות הראשונות שזוכות במפעל, במשחקי חצי הגמר (5-6 ביוני) והגמר (9 ביוני) שיתקיימו בקיץ הקרוב בפורטו ובגימרייש, פורטוגל. הגרלת משחקי חצי הגמר תיערך ב-3 בדצמבר בדבלין.

כמו כן, משחקי הפלייאוף של כל הדרגים (חצי גמר וגמר) על הכרטיס ליורו יתקיימו בחודש מארס 2020, כאשר המנצחת מכל דרג תעלה אוטומטית לטורניר הגדול. התמונה יכולה להשתנות, שכן נבחרת שתעפיל אוטומטית ליורו דרך המוקדמות הרגילות וסיימה ראשונה בבית שלה בליגת האומות, תפנה את מקומה לנבחרת אחרת שלא הבטיחה מקום ביורו. 4 המנצחות בסופו של דבר תצטרפנה ל-20 הנבחרות שמבטיחות את המקום שלהן ביורו דרך המוקדמות (שתי הראשונות מכל בית).

צפו בתקציר הניצחון של שבדיה >>>

עלו למשחקי הגמר של ליגת האומות, ונכון לעכשיו גם לפלייאוף של דרג א':
הולנד
שווייץ
פורטוגל
אנגליה

פלייאוף דרג ב':
אוקראינה
שבדיה
בוסניה
דנמרק
 
פלייאוף דרג ג':
סקוטלנד
סרביה
פינלנד
נורבגיה
 
פלייאוף דרג ד':
גיאורגיה
בלארוס
מקדוניה
קוסובו

כמובן שיש גם נבחרות שיורדות דרג בליגת האומות:
מדרג א' ל-ב': גרמניה, איסלנד, פולין וקרואטיה.
מדרג ב' ל-ג': סלובקיה, טורקיה, צפון אירלנד ואירלנד.
מדרג ג' ל-ד': אסטוניה, סלובניה, ליטא וקפריסין.

צפו בתקציר הניצחון של סרביה >>>