הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"תכרעו בפני לוקה מודריץ' ותתפללו שלא יפרוש"

בקרואטיה חגגו את ההעפלה לגמר האומות: "אופי, התמדה וחוזק נפשי בל יתואר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.06.23 - 07:05
(GETTY)
(GETTY)

עונת הכדורגל של המועדונים הגיעה לסיומה וכעת הגיע הזמן של הנבחרות לשוב לכר הדשא למשימותיהן השונות כשמי שסיפקה אתמול (רביעי) הופעה יוצאת דופן הייתה נבחרת קרואטיה שהעפילה לגמר ליגת האומות לאחר 2:4 נהדר על נבחרת הולנד. למרות שלא מדובר בתואר משמעותי למדי, במדינה חגגו את מה שהתרחש אמש.

"אלופים, עכשיו עד לזהב, אתם יכולים לעשות את זה! אופי בלתי שביר, התמדה, חוזק נפשי שאין לתאר - זאת קרואטיה", נכתב ב-vecernji, אחד האתרים הגדולים במדינה. עבור האנשים שעשו את הדרך להולנד אמש, המשמעות של הניצחון היית גדולה: "היו שם אלפי אנשים נלהבים, שרים בגופיות קרואטיות, קופצים, צורחים, בוכים ומחבקים אחד את השני, הם לא יודעים מה לעשות עם עצמם מרוב גאווה ואושר".

מי שזכה כמובן ללא מעט מחמאות היה כוכב הנבחרת, לוקה מודריץ', שבישל וכבש בהארכה במה שעלול להיות הקמפיין האחרון שלו. ב'מארקה' נכתב: "תכרעו ברך בפני מודריץ' ותתפללו שהוא לעולם לא יפרוש". הקשר הוותיק זכה לעידוד מכל רחבי האיצטדיון, כולל האוהדים ההולנדים בעצמם.

מודריץ' עצמו אמר בסיום: "אני פשוט אוהב כדורגל, זה הכוח שלי ומה שמניע אותי. זה היה אחד המשחקים המטורפים, אם אני זוכר נכון הולנד עוד לא הפסידה פה. לאוהדים הניטרליים זה היה משחק נהדר עם המון הזדמנויות אבל אנחנו סיימנו רק חצי וצריכים להשלים את המשימה בראשון".

גם המאמן זלטקו דליץ' היה מאושר בסיום: "זה היה ניצחון עבור האנשים הקרואטים. איך שהשחקנים נלחמו, החזיקו מעמד, ניצחו את הולנד במגרש שלהם, אני מוריד את הכובע בפני כולם. אין משהו שהוא בלתי אפשרי, שום דבר לא הפריע לנו. קרואטיה היא מעל הכל ואתה סובל הכל למענה".