הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כאב ראש חיובי": על המופע של אשכנזי ולוי

גיבורי הנצחון של מכבי חיפה במוקד: "הקבוצה בריאה יותר מאשתקד"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  30.07.21 - 07:25
תחילת כתבה

אחרי הניצחון הדחוק בגיאורגיה, מכבי חיפה רשמה אמש (חמישי) 1:5 (2:7 בסיכום) מרשים מול דינמו טבילסי והשלימה את משימת ההעפלה לסיבוב המוקדמות השלישי של הקונפרנס ליג. המחצית הראשונה הייתה לא קלה עבור חניכיו של ברק בכר, אך לאחר השער השלישי, האלופה הישראלית רקדה על הדשא ב'סמי עופר' בדרך לשלב הבא.

ברק בכר עשה התאמות לקראת המשחק. היעדרותם של נטע לביא (פציעה), עלי מוחמד ומוחמד אבו פאני (הרחקה), הובילה אותו לתת את חולצת ההרכב למאור לוי. מכבי חיפה הייתה התקפית מאוד, דולב חזיזה, עומר אצילי וגודסוואי דוניו עשו לחץ בלתי פוסק על ההגנה והקישור של הגיאורגים.

אורי דהן המשיך לקבל קרדיט מבכר ורשם משחק שקט, כאשר המאמן הפתיע כשפתח עם דוניו בעוד בן שהר היה נפלא במשחק 'אלוף האלופים'. למעשה, נראה שהרוטציה בחוד תימשך, כאשר גם דין דוד דופק על דלת ההרכב. אמש היו לו שני בישולים ומשחק טוב, כשעלה מהספסל.

רק שער אחד מבין החמישה נכבש אמש ע"י שחקן התקפה (אצילי). אצילי, אגב, היה מהמצטיינים גם אמש עם שער ומעורבות בשער השני. סאן מנחם היה פעיל מאוד באגף השמאלי יחד עם דולב חזיזה. מכבי חיפה הציגה את רפרטואר הקישור שלה למרות החוסרים. לוי היה דומיננטי מאוד, כבש שער נפלא והיה קרוב גם לבישול. במועדון שיבחו את הקשר הצעיר על ההופעה המרשימה, הביטחון וקור הרוח עם הכדור. לוי התרגש מאוד מהשער והיה על סף בכי, בסיום הוא זכה לאהבה רבה מהקהל.

גם על יובל אשכנזי עבר אמש ערב גדול. הקשר, שמעמדו הולך ומתערער, עלה על כר הדשא בדקה ה-80 וכבש צמד נפלא. השחקנים הרעיפו עליו אהבה וגם הצוות המקצועי הריע לו. לאחר תקופה ארוכה הוא זכה לעידוד גם מהקהל.

בשל ריבוי הקשרים היה נראה שאשכנזי בדרך החוצה, אך הערב הזה העניק לבכר הרבה חומר למחשבה. במועדון שיבחו את השניים: "אשכנזי ולוי הם מקצוענים, עובדים קשה באימונים וחיכו להזדמנות שלהם בסבלנות. לא סתם הם זכו לפרגון שכזה. לברק בכר מתכונן כאב ראש חיובי".

כששחקנים על הספסל מחאו כפיים לאשכנזי וכל הקבוצה חגגה בסיום, ניתן היה לשים לב לחיבור. "הקבוצה העונה בריאה יותר מהעונה שעברה, זה דבר שהיה חשוב מאוד לברק", אמרו במועדון.

המגן האוסטרלי, ראיין סטריין, רשם בכורה רשמית כשנכנס לקראת הסיום וצפוי להמשיך לקבל דקות בהדרגה. גם מוחמד ג'אבר מרשים עד כה באימונים וזכה לדקות אמש. בסיבוב הבא מצפה למכבי חיפה טורשאבן מאיי פארו. בכר יקבל בחזרה את מוחמד אבו פאני ועלי מוחמד שריצו עונש הרחקה.