הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יונתן כהן לא הורשה להתאמן עם יתר שחקני מכבי תל אביב

על רקע הניסיונות של פיזה לצרף אותו, החלוץ התאמן בצד ושיתופו במשחק מול טרנבה בסימן שאלה. במועדון טוענים: "השחקן הרגיש כאב בשריר, רצה להתאמן אבל העדיפו שלא לסכן אותו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.08.21 - 21:52
תחילת כתבה

הסאגה סביב יונתן כהן ורצונו לעזוב לפיזה מהליגה האיטלקית השניה עולה שלב. הקשר לא הורשה להתאמן הערב (שני) עם יתר שחקני מכבי תל אביב ועשוי שלא להצטרף לחבריו לסלובקיה למשחק הקונפרנס ליג מול ספרטק טרנאבה אליו ייצאו ברביעי בבוקר.

כזכור, יממה אחרי המשחק האחרון מול סוטייסקה יונתן כהן לא הגיע לאימון בטענה שחש ברע. הוא עבר בדיקת קורונה שלא גילתה ממצאים וכבר שב לאימונים, אבל היום, כאמור, התאמן בצד. יש לציין שיונתן כהן התאמן אתמול מלא וללא שום כאב. על אף שגורמים אחרים מתוך מכבי ת"א מסרו כי לא מדובר בהחלטה של כהן, בהודעה רשמית נמסר: "השחקן הרגיש הבוקר כאב בשריר, רצה להתאמן אבל העדיפו שלא לסכן אותו". אגב, החלוץ עובר בין היתר אבל משפחתי.

נכון לעכשיו, מכבי ת"א לא קיבלה את ההצעה האחרונה שהגישה פיזה לרכישת השחקן בסך 1.5 מיליון יורו וברק יצחקי, ששוחח עם יונתן כהן בתקופה האחרונה אמר לו כי כרגע אין כוונה לשחררו. מצד שני, במועדון מספרים שג'ק אנגלידיס משוחח אישית עם ראשי המועדון האיטלקי כאשר עדיין אין הסכמה בצד הכספי.

יונתן כהן, כידוע, הוא אחד השחקנים החשובים של מכבי תל אביב בשתי העונות החולפות - בשתיהן גם סיים בתור מלך השערים שלה בכל המסגרות. בעונת 2019/20 הבקיע 13 שערים והוסיף עשרה בישולים בעוד בעונה החולפת מצא את הרשת 14 פעמים ובישל חמש פעמים.

בעונה החולפת, 2020/21, פיזה סיימה במקום ה-14 בטבלת הסרייה ב'. היו לה 54 שערי זכות, שזו כמות יפה ביותר - הרביעית בטיבה בליגה, אחרי המוליכה אמפולי, לצ'ה וברשיה. יש לה שער יותר מאשר לוונציה, קבוצתו החדשה של דור פרץ, שבסופו של דבר הצליחה לעלות לסרייה א'. אבל עם זאת, לא היו לקבוצה הרבה כובשים משמעותיים.