הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חוזז צפוי לפתוח. 17:30: מכבי ת"א-אלשקרט

לחץ לפני הבכורה בקונפרנס, גם חלאילה וריקן בתמונת ה-11

תומר לוי
תומר לוי  14.09.21 - 14:08
תחילת כתבה

באווירה מתוחה מאוד, מכבי תל אביב מוציאה לדרך שבוע לא פשוט: הערב (שלישי, 17:30) היא תפגוש את אלשקרט במחזור הפתיחה של שלב הבתים בקונפרנס ליג, כשבשבת היא תפגוש לקרב ענקיות את האלופה מכבי חיפה. הלחץ בקרב מחזיקת גביע המדינה מורגש, ולמרות הנחות היסוד - במועדון מסרבים להקל ראש ביריבה הארמנית: "הם קבוצה טובה מאוד", אמרו במכבי, "זו קבוצה שהדיחה את קייראט, והפסידה לריינג'רס על חודו של שער. אי אפשר לזלזל בה".

במכבי ת"א בהחלט ציפו שהפגרה הבינלאומית תוכל לחבר את השחקנים החדשים (סטיפה פריצה וגבי קניקובסקי) לקבוצה, אך זה לא קרה - והיכולת נותרה בינונית מאד. כמו כן, הצהובים מתקשים להבקיע - רק ארבעה שערים בשלושת המשחקים האחרונים, כשגם ההגנה אינה חזקה כמו בעבר: מאז העימות עם ספרטק טרנאבה במוקדמות, הצהובים שמרו על שער נקי רק במשחק אחד מתוך חמשת האחרונים. וגם מחוץ למגרש - אוהדי מכבי ת"א רכשו רק כ-7,000 חבילות למשחקי הקונפרנס ליג.

ומה לגבי הערב? המאמן פטריק ואן לוון עומד ככל הנראה לערוך רוטציה, כאשר אוסמה חלאילה ומתן חוזז עשויים לפתוח, כמו גם אבי ריקן ושרן ייני - זאת, במטרה לשמור על השחקנים רעננים לקראת המשחק בשבת. מי שייעדר הוא, כמובן, אנריק סאבוריט בשל הפציעה ממנה סובל - פציעה שתגרום לו להיעדר לפחות כמה שבועות מהמגרשים. למרות הכושר הטוב של אופיר דוידזאדה, מסתמן שהפגיעה המשמעותית תהיה לא פשוטה.