הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

במכבי ת"א מרוצים מפריצה: "הוא רק ישתפר"

הצהובים שבעי רצון מה-1:4 ומתכוננים לשבת: "המבחן האמיתי"

תומר לוי
תומר לוי  15.09.21 - 06:58

ניצחון שבא בזמן: אתמול (שלישי), דווקא בעיצומו של משבר בליגה, הביסה מכבי תל אביב 1:4 את אלשקרט במחזור הפתיחה של הקונפרנס ליג, במשחק שהיה שווה יותר מ-3 נקודות במסגרת המפעל האירופי, בוודאי כאשר בשבת מחכה לצהובים קרב ענקיות מול מכבי חיפה בבלומפילד.

בקבוצה היו מרוצים מאוד מההתקדמות ומהניצחון, ובעיקר משילובו של החלוץ הקרואטי - סטיפה פריצה, שרשם שער ובישול. "הוא חלוץ רחבה פנטסטי", אמרו עליו במועדון, "זה בדיוק מה שציפינו ממנו, והוא יילך וישתפר כשהוא ייכנס לכושר". לפריצה, כזכור, זהו שער שני בשני המשחקים האחרונים - שכן הוא כבש גם בשבת בליגה מול מכבי פ"ת (במשחק שהסתיים ב-1:1). גם גבי קניקובסקי, שזה היה המשחק הראשון שלו אי פעם באירופה, קיבל מחמאות לאחר שכבש שער בכורה (מחודשת) במדים הצהובים.

מי שעוד כיכב במכבי ת"א היה דן ביטון: הקשר ההתקפי סיים את המחצית הראשונה עם שני בישולים (לפריצה וקניקובסקי) ושער משלו בפנדל. אך למרות הכל המאמן, פטריק ואן לוון, פחות התלהב מהמשחק שלו - והחליט להחליף אותו כבר במחצית (אבי ריקן נכנס במקומו). הסיבה היתה מקצועית לחלוטין: ההולנדי ציפה ליותר ממנו, כמו מאדוארדו גררו, שגם הוא סיים את המשחק אחרי 45 דקות בלבד.

תקרית נוספת שכללה את ביטון התרחשה ממש בתוספת הזמן של המחצית הראשונה, סביב הפנדל שנשרק לזכות הצהובים: לפני המשחק, ואן לוון החליט כי דן ביטון יהיה בועט הפנדלים הראשון, והשני יהיה החלוץ סטיפה פריצה. לאחר שביטון החמיץ את הבעיטה הראשונה, פריצה ציפה להיות זה שיבעט את הפנדל החוזר, וכעס שלא ניתנה לו האפשרות לעשות זאת. בסופו של דבר, ביטון בעט גם את הכדור השני וכבש.

אבל מכאן, הראש מרוכז במשימה הגדולה הבאה: מכבי חיפה. האלופה תגיע לבלומפילד כשלה יתרון של שלוש נקודות בטבלה על פני יריבתה, ובמכבי ת"א יודעים: הניצחון במשחק הזה יהיה קריטי להמשך העונה. "הכל מתנקז ליום שבת", אמרו השחקנים, "עם כל הכבוד למשחקים שהיו עד עכשיו, זה המבחן האמיתי שלנו. אנחנו צריכים לבוא מוכנים ולנצח. אם נפסיד, נהיה בבעיה גדולה מאוד".