הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הוא עוד ישוב: הסיבות להקפאה של גררו

הרמז של פטריק ואן לוון אחרי הניצחון על אלשקרט, שפת הגוף באימונים והתקדימים. הכישרון הפנמי נמחק ואפילו לא נכלל בסגל בשני המשחקים האחרונים. יחזור מול לאסק לינץ בקונפרנס?

תומר לוי
תומר לוי  30.09.21 - 14:25

הכל מוכן לפריצה של אדוארדו גררו העונה. החלוץ הפנמי סיים את 20/21 בצורה נפלאה ובגיל 21 היה בשל לעשות את קפיצת המדרגה. הוא עשה את הדרך המקובלת במכבי ת"א - נוער, בית"ר ת"א בת ים ואחרי עונת פריצה בלאומית, הפך לחבר קבוע בסגל של הקבוצה הבוגרת בעונה שעברה.

בעונה הסדירה הוא שיחק 265 דקות בלבד, כבש שני שערים ובישל עוד אחד, אבל בפלייאוף זה התפוצץ. חמישה שערים, שלושה בישולים בתשעה משחקים בלבד העלו את רף הציפיות גבוה. גררו לקח יחד עם דור פרץ את הקבוצה על הכתפיים שלו והיה מוכן להיכנס לנעליים זרים קודמים שהתחילו בנוער הצהוב והפכו לשחקנים מובילים בליגת העל כמו מוסא קונאטה, וויליאם אגדה, מאוויס צ'יבוטה ועמנואל מאיוקה.

הוא התחיל את העונה הנוכחית באיחור בגלל הזימון לנבחרת פנמה, אבל חזר מהר להרכב ומול אלשקרט במשחק הראשון של שלב הבתים בקונפרנס ליג אפילו סחט פנדל. מכבי ת"א הציגה יכולת טובה וניצחה 1:4, אבל גררו הוחלף במחצית ומאז נעלמו עקבותיו. הוא אפילו לא נכלל בסגל בשני המשחקים הבאים, מול מכבי חיפה והפועל באר שבע בליגה.

במסיבת העיתונאים אחרי המשחק מול אלשקרט הסתפק המאמן פטריק ואן לוון בתגובה קצרה בה ציין כי למרות סחיטת הפנדל הוא לא היה מרוצה מהתפקוד של הפנמי ורמז על מה שעומד לבוא. על פי ההערכות של אנשים במכבי ת"א מדובר בסדרת חינוך שההולנדי מעביר לחלוץ, והיכולת מול הארמנים לא היתה הסיבה היחידה להקפאה.

שחקנים בקבוצה טוענים כי גררו מתאמן כרגיל, אבל אולי שפת הגוף שלו היתה מעט שונה. לוואן לוון זה הספיק. אחרי צירופם של ברנדלי קובאס, גבי קניקובסקי ודן ביטון, שלא לדבר על מתן חוזז, למאמן ההולנדי יש מספיק חלופות, והוא יכול היה להרשות לעצמו לא להציב בסגל את אחד השחקנים המוכשרים בסגל.

זו לא הפעם הראשונה שוואן לוון מוחק שחקן. בעונה שעברה, לדוגמא, איתי שכטר הוחלף בדקה ה-55 של הדרבי במחזור האחרון של העונה הסדירה ומאז שיחק 82 דקות בלבד בפלייאוף העליון. גם דן ביטון ואיתן טיבי "זכו" לטיפול דומה.

מתי גררו יחזור? כנראה שמהר מהצפוי לאור העונה העמודה שצפויה למכבי ת"א. אולי אפילו כבר מול לאסק לינץ.