הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רק בארסה מתחת: הנתון הלא המחמיא של חיפה

למרות הטעויות מול ברלין, בקבוצה גיבו את פלאניץ' לאחר שעלה לשחק פצוע. במועדון מרוצים מהקהל שהגיע. דולב חזיזה ודין דוד צפויים לפתוח נגד הפועל ב"ש ביום ראשון הקרוב

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  01.10.21 - 13:06
(getty)
(getty)

מכבי חיפה הגיעה כאנדרדוג מובהק למפגש נגד אוניון ברלין בקונפרנס ליג, ולמרות זאת במועדון סימנו את נקודת המפנה של המשחק: פציעתו של בוגדן פלאניץ' בחימום. הסרבי נפצע בידו, ירד לחדר ההלבשה לקבל טיפול ובהתייעצות עם הצוות הרפואי הוחלט לאפשר לו לפתוח. במועדון הודו שהיה זה אחד מהערבים הלא טובים של הבלם המצוין, אך גיבו אותו: "הוא עלה לשחק עם פציעה וגם לו יש משחקים פחות טובים".

לפלאניץ' היה חלק בשלושת השערים שמכבי חיפה ספגה, אך גם יתר חבריו ידעו ימים טובים יותר. רמי גרשון קיבל הזדמנות מברק בכר, אך לא הצליח לסייע, כשגם לרז מאיר היה חלק בספיגת השער הראשון. המאמן החליט לעלות עם שלושה בלמים, אך במחצית עבר לרביעיית הגנה. בצוות המקצועי ינסו לשפר את מרכז ההגנה למשחקים הבאים.

כמו כן, בכר עלה עם שלושה שחקני התקפה - צ'ארון שרי, עומר אצילי וגודסוואי דוניו - אך הירוקים מיעטו להגיע למצבים והשלושה בעיקר סייעו במשחק ההגנה. דולב חזיזה, שנכנס כמחליף במחצית השנייה, ניסה להכניס אנרגיות למשחק. בסיום בחיפה הודו: "לא היינו במיטבנו, כולם היו מתחת לרמתם. צריך ללמוד מזה לקראת המשחקים הבאים. אוניון היא רמה מעלינו, בטח בבית שלה".

בכר צפוי לשוב לרביעייה אחורית לקראת המשחק מול הפועל באר שבע. לחלק הקדמי ישובו דולב חזיזה ודין דוד, ששותפו אמש כמחליפים. הירוקים ינחתו היום (שישי) בישראל ומחר יערכו את האימון המסכם.

במסיבת העיתונאים שהתקיימה אחרי המשחק, התמקדו ברק בכר וג'וש כהן באוהדים של מכבי חיפה, כאשר מעל אלף מהם הגיעו לברלין ועודדו את הקבוצה גם בסיום. במועדון ציינו אותם כנקודת האור במשחק. כהן גם התייחס לחשיבות ההיסטורית של המשחק ובמועדון רצו מאוד להיכתב בהיסטוריה של האצטדיון וכן "לקלקל" את הסטטיסטיקה של הקבוצות הישראליות על אדמת גרמניה. זה כמובן לא צלח הפעם.

בתוך כך, האלופה רשמה "הישג" לא מחמיא במסגרת האירופית. בשני משחקיה הראשונים בשלב הבתים, הירוקים השכילו לבעוט רק פעם אחת למסגרת. מה שמדהים בנתון הזה הוא שברצלונה היא היחידה במפעלים האירופים לה סטטיסטיקה פחות טובה, עם 0 בעיטות למסגרת בשני מחזורי הפתיחה בצ'מפיונס.

נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, הודה לקהל: "רגע לפני ההמראה חזרה לישראל, אני מוצא לנכון לציין את תמיכת האוהדים שלנו, שהגיעו לאצטדיון האולימפי בברלין וליוו אותנו למשחק בגרמניה. אנחנו מקווים ומאמינים שבעזרתם נגיע בהמשך לתוצאות טובות יותר. תודה רבה לכם ושבת שלום"