הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אוהדי אוניון: "נסייע לתפוס את העבריינים"

הגרמנים לקחו אחריות על האירועים האנטישמיים מול חיפה. אופ"א מינתה מפקח מטעמה על החקירה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.10.21 - 23:55

פחות משבוע עבר מאז אירוע המשחק בין מכבי חיפה לאוניון ברלין והטענות לאנטישמיות מצד אוהדי הקבוצה הגרמנית, ושני צעדים משמעותיים נלקחו היום (שלישי). בשעות אחר הצהריים היתה זו אופ"א שהודיעה כי תנקוט בצעדים בעקבות האירועים ותמנה מפקח לחקירת הנושא. השני הגיע הלילה, כשאיגוד אוהדי אוניון ברלין שיחרר הצהרה בה הוא מתנצל בפני מכבי חיפה.

"איגוד אוהדי אוניון ברלין מרחיק עצמו מכל צורת ביטוי של אנטישמיות ומריבות תוך כדי המשחק. אנחנו רק יכולים לומר שאנחנו מאוד מצטערים בפני אוהדי וראשי מכבי חיפה על האירועים האלו ושאנחנו לא נסבול אותם!", נכתב בפתיחת ההצהרה.

"בפעם הראשונה מאז שנבנה האיצטדיון על ידי המפלגה הנאצית, קבוצה ישראלית הגיע אליו כדי להתמודד במשחק בינלאומי. אנחנו מלאי גאווה וסיפוק שאוניון ברלין זכתה לארח את המשחק הזה. אנחנו מודעים לאחריות הגדולה שליוותה אותו", הוסיפו.

לסיום, התייחסו באיגוד האוהדים לחוויות המשותפות עם האוהדים הירוקים ולצעדים אותם הם מוכנים לקחת: "לפני ואחרי המשחק, אוהדים רבים של אוניון חוו אינטראקציה חברית עם אוהדי מכבי חיפה והרגישו את האווירה החיובית השוררת בין המועדונים. הכדורגל צריך להוות גשר לבסיס לתיקון עוולות היסטוריות. לצערנו, יש כמה אנשים שלא מודעים לאחריות הזאת וגרמו לנזק תדמיתי עבור הארגון. יש לתפוס את האנשים הללו ולהעניש אותם בכל האמצעים הדרושים. האיגוד מודיע כי הוא מוכן לעבוד ולסייע בחקירה. אלימות, אפליה והתנהגות לא הומנית הם לא חלק מתרבות הכדורגל שלנו ולא יקבלו גיבוי מההנהגה שלנו".

כזכור, כבר בבוקר שלאחר המשחק הקהילה הגרמנית-יהודית נגד אנטישמיות האשימה את האוהדים הגרמנים בקריאות אנטישמיות, בזמן שגם ברשת הסערה כבר התחוללה. "אוהדי אוניון איימו עלינו ביציע המעורב", כתבו האוהדים ברשתות והוסיפו: "הם זרקו עלינו בירות וקראו לנו 'יהודים מחורבנים'". עוד נכתב כי אוהד של אוניון ברלין ניסה להדליק דגל ישראל, דבר שלבסוף נמנע לאחר התערבות של המשטרה המקומית - שעדיין לא התייחסה לאירועים המכוערים. אוניון עצמה, כך דווח, תנסה לאתר את הנוגעים בדבר ולהענישם".

לפי דו"ח משטרת ברלין, אוהדי האלופה הישראלית ספגו הערות אנטישמיות במהלך המשחק, כשבנוסף לכך אוהד ניסה להצית באש את דגל ישראל. בתגובה, נשיא אוניון, דירק זינגלר, תיאר את האירועים כ"מביישים ובלתי מקובלים".