הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בכר: "בקבוצה כמו חיפה תמיד יהיו ביקורות"

צפו במאמן חיפה לאחר הנצחון: "דוניו לא צריך להוכיח דבר"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  21.10.21 - 22:33

זה אמנם רק 0:1 קטן, אבל זו תוצאה שסימלה הרבה יותר: מכבי חיפה השיגה הערב (חמישי) את ניצחון הבכורה שלה בקונפרנס ליג האירופית, על חשבונה של סלאביה פראג הצ'כית. לא מעט דפיקות לב היו לירוקים בדקות האחרונות, אבל השער של גודסוואי דוניו בדקה ה-24 הספיק לשלוש נקודות חשובות במפעל האירופי, שהעלו אותה אל המקום השני בבית 5.

"לא חשבנו שיהיה קל, השגנו ניצחון גדול מול הקבוצה הכי טובה בבית, שהייתה יכולה להבקיע כמה שערים", אמר ברק בכר המרוצה בסיום. "עשינו פה משחק אדיר. ככה מכבי חיפה צריכה לשחק, גם מול קבוצות כאלה. היה לנו מזל וגם להם, היינו יכולים לכבוש גם עוד שלושה-ארבעה שערים. מי אנחנו שנתלונן על ניצחון כזה?"

בכר נשאל כיצד הוא מחזיר את הקבוצה לקרקע, לקראת המשחק ביום שני מול מכבי נתניה וטען: "זה בדיוק העניין, לא צריך לעשות סוויץ'. צריך לעשות את אותם הדברים, ולשחק אותו כדורגל. אמרנו שאנחנו רוצים לייצר המשכיות לא משנה איפה אנחנו משחקים, אנחנו צריכים לשחק התקפי גם בליגה".

לגבי ההחלטה שלא לפתוח עם צ'ארון שרי, דולב חזיזה וסאן מנחם אמר בכר: "עשינו רוטציות, השחקנים שהיו צריכים לנוח נחו, וגם נכנסו ועזרו לנו לנצח. עדיין פתחנו עם הרכב חזק. בסופו של דבר כולם צריכים לשחק בתבנית הנכונה, זה באמת פחות חשוב מי משחק".

גודסווי דוניו היה זה שהבקיע את שער הניצחון, דווקא אחרי תקופה קשה בה ספג לא מעט ביקורות. "בקבוצה כמו מכבי חיפה תמיד יהיו ביקורות. זה לא פשוט, השחקנים חיים פה, אני גם שומע, יש צוות שיכול לתת להם את התנאים הדרושים להתמודד. האם הרווחנו בחזרה את דוניו? אף פעם לא הפסדנו אותו. התצוגה שהוא נתן היום, לא צריכה להוכיח שום דבר. היינו פחות טובים התקפית בזמן האחרון, ובגלל זה החלוצים כבשו פחות. גם בן שהר היה מצוין".

"עניין אותנו לשחק את הכדורגל שלנו, לחצנו קבוצה אדירה. זו הייתה המטרה. הבית נפתח, זה היה ניצחון חשוב, אחרי שני משחקים לא טובים. יש טירוף סביב משחק החוץ, יהיה שם הרבה יותר קשה", חתם בכר.

ומה היה לדוניו עצמו להגיד? "כל קבוצה חולמת לנצח בכל משחק, סוף סוף ניצחנו ואנחנו צריכים להמשיך ככה", הכריז החלוץ ושיתף מי עזר לו בתקופה הקשה שעבר: "גיא צרפתי עזר לי המון. הוא נשאר איתי אחרי האימונים, מדבר איתי על להיות רגוע במשחקים ורצתי אליו אחרי השער כדי להראות את ההערכה שלי. אנחנו צריכים לנצח במשחקים, אנחנו לא חושבים על היריבות, אלא על עצמנו".

דוניו נשאל כיצד הרגיש לנוכח הביקורת שספג: "כשחקן כדורגל אתה צריך להיות מוכן להכל, חוויתי את זה בעבר. בתחילת העונה לא הייתי מספיק טוב, אבל הוכחתי מה אני יכול לעשות, והאוהדים יודעים את זה. כחלוץ אני צריך לכבוש בכל משחק, ומה שאני צריך לעשות זה להמשיך להקשיב למאמן, לצוות המקצועי ולפסיכולוגים, הם עוזרים לי".