הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אסון": התבוסה הקשה בקריירה של מוריניו

מאמן רומא לקח אחריות וגם שלח עקיצה לתקשורת. סיכום ה-6:1

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.10.21 - 22:51
(getty)
(getty)

מי היה מאמין שאחד המאמנים הגדולים והמעוטרים בהיסטוריה של הכדורגל העולמי יגיע למצב שהוא סופג שישייה מול קבוצה הרבה יותר נחותה משלו על הנייר, במפעל השלישי בחשיבותו באירופה. ז'וזה מוריניו וקבוצתו רומא הובסו הערב (חמישי) 6:1 נגד בודו גלימט הנורבגית במסגרת הקופרנס ליג, ובכך ירדו למקום השני בבית 3.

במשחק ה-1008 שלו בקריירה כמאמן, הפורטוגלי ספג לראשונה שישייה במשחק רשמי, ומן הסתם שבתקשורת הגיבו עם ביקורת נוקבת ולא מעט עקיצות לדמות שעיתונאים רבים כל כך אוהבים. בגאזטה דלו ספורט האיטלקי קראו למשחק הזה "אסון רומא". גם בתקשורת הספרדית, שמכירה את מוריניו היטב, היו שלל כותרות. ב"אס", לדוגמא, נכתב: "חטף סטירה מביכה לפרצוף".

בסיום המשחק אמר המאמן: "אני החלטתי לשחק עם ההרכב הזה, אז האחריות היא עליי. עשיתי זאת עם כוונות טובות, כדי לתת הזדמנות לשחקנים שעובדים קשה וכדי לאפשר רוטציה ולשחקנים מסוימים לנוח בזמן שאנחנו במגרש סינטטי במזג אוויר קר. רציתי ששחקנים רבים ינוחו. הפסדנו לקבוצה שהראתה איכות ברמה גבוהה יותר משלנו, זה כה פשוט".

"אם הייתי יכול להשתמש באותו ההרכב בכל משחק, הייתי עושה את זה. זה סיכון, אני מודע להבדלים הגדולים באיכות בין שני הסגלים ולמגבלות של ההרכב הזה. זה לא חדש לי, אבל עדיין ציפיתי לתגובה טובה יותר. כמו שאמרתי, אני בחרתי לשחק איתם, אז האחריות היא שלי. לפחות עכשיו בצד החיובי - אף אחד לא ישאל אותי יותר למה אני לא משנה את ההרכב".