הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קנה את עולמו: הלילה הנהדר של ג'אבר

קשר חיפה כיכב מול פראג. שמחה בירוק: "הלחץ פירק אותם"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.10.21 - 07:27

מכבי חיפה רשמה אמש (חמישי) את אחד ממשחקיה הטובים העונה, כשגברה 0:1 על סלביה פראג החזקה והשאירה לעצמה סיכוי ממשי להעפיל מהבית שנחשב לחסר סיכוי עבורה. מדובר בניצחון בכורה של ברק בכר וחניכיו במפעל השלישי בחשיבותו באירופה. המאמן השאיר על הספסל את צ'ארון שרי, דולב חזיזה וסאן מנחם והסביר בסיום שמבחינה פיזיולוגית היה חייב להעניק להם מנוחה.

הוא עלה בהרכב עם שון גולדברג כבלם, שהועדף על פניהם של עופרי ארד, אורי דהן ורמי גרשון כשהאחרון נכנס לדקות הסיום. טאלב טוואטחה פתח בעמדת המגן השמאלי לראשונה באירופה. אחד השחקנים שזכו לשבחים היה השחקן הצעיר ביותר שלבש ירוק אמש, מחמוד ג'אבר שחילץ כדורים רבים, רץ, סידר לגודסוואי דוניו מצב של אחד על אחד שהסתיים בבעיטה של הגנאי לקורה וג'אבר עצמו החמיץ מצב של אחד על אחד. ג'אבר נפצע במחצית השנייה והוחלף, אך במועדון מעריכים שיהיה כשיר למשחק נגד מכבי נתניה בשני.

ברק בכר היה שבע רצון ממה שראה מחניכיו: "שיחקנו כדי לנצח וכדי ללחוץ, עבדנו בפגרה האחרונה התקפית והגנתית כדי לייצר יותר מצבים ויכולנו להבקיע יותר וככה אני רוצה לראות את הקבוצה שלי. זה נצחון אדיר וצריך לדעת להנות ממנו נגד קבוצה חזקה מאוד, שקשה להסביר כמה היא חזקה והתקפית".

"נשמח יום אחד ויש זמן להמשך הבית הזה, כי ביום שני יש כבר את נתניה במומנטום ונצטרך להתאושש כי היה מאמץ אדיר של כולם. לא צריך לעשות את הסויץ' צריך להמשיך את אותם דברים. להמשיך לתקוף עם הרבה שחקנים. כנראה שבאירופה צריך לשחק התקפי ולא הגנתי ונמשיך ככה גם אם נחטוף בראש".

מאמן הירוקים התייחס לשינויים התכופים בהרכב: "אנחנו עושים את הרוטציות ושחקנים שהיו צריכים לנוח נחו כי הם היו צריכים את זה ושהם נכנסו הם עזרו לנצח. התצוגה שדוניו נתן במשחק לא צריכה להוכיח שום דבר. הוא שחקן מצויין, הוא קיבל כדורים וסיפק את הסחורה וגם בן שהר נכנס מצויין. ברגע שהקבוצה נכנסת לתבניות נכונות אתם תראו שגם החלוצים יבקיעו והרבה".

כמו כן, בכר התייחס לסיכויים להמשיך במפעל: "זה בית מאוד קשה ושמשחקים מבינים את כל העוצמות של כל קבוצה וכל הקבוצות בבית כולל אנחנו קבוצות מאוד ביתיות, אבל אנחנו רוצים קצת להנות מהנצחון הזה".

המאמן הירוק התייחס גם לספסול של עופרי ארד ואורי דהן וליכולת של בוגדאן פלאניץ' שהיה המצטיין: "כל הקבוצה מצויינת, צריך לפרגן לפלאניץ', אבל גם לכל השאר. אנחנו רוצים ששחקנים שלנו יהיו טובים ומבוקשים, אבל יש לפלאניץ' עוד חוזה פה ואני מאמין שהוא יישאר איתנו עוד הרבה זמן. מסר לעופרי ואורי? אין מסר, יש אימונים והכושר הטוב מנחה אותי. אנחנו צריכים את כולם, כולם ישחקו וכולם יתרמו".

כוכב השעה במכבי חיפה הוא החלוץ הגנאי, גודסוואי דוניו שכבש משחק שני ברציפות ונראה שהוא בדרך הנכונה: "זה היה משחק קשה, אבל תצוגה נהדרת של הקבוצה. עמדנו במה שהמאמן ביקש מאיתנו במשחק והצלחנו לשחק בדיוק לפי תבנית המשחק שרצינו".

הגנאי התייחס לביקורות נגדו: "שחקן כדורגל צריך להיות מוכן להכל. לא הצגתי עונה שעברה בהתחלה את היכולת שלי, אבל בחצי השני זה השתפר והעונה עד למשחק שעבר לא הבקעתי, אז יש ביקורות ואני מודע אליהן. אני מקשיב לצוות המקצועי ואני נעזר גם בפסיכולוג וזה עוזר לי מאוד. ברק אמר לי וגם צרפתי שאחרי שאבקיע את הראשון תהיה המשכיות והכל ייפתח והם כאלה שעברו הרבה שנים בכדורגל, אז הם יודעים מה שהם אומרים וזה אכן קורה עכשיו".

בן שהר נכנס טוב כמחליף וכמעט רשם צמד בישולים עם מסירות טובות לדולב חזיזה ומחמוד ג'אבר שהחמיצו. עלי מוחמד רשם את אחד ממשחקיו הטובים במדים הירוקים. עומר אצילי היה מאוכזב מאוד מהחילוף, אך למרות זאת חגג עם השחקנים ובנו אף כיכב בחגיגות הניצחון שהתקיימו בחדר ההלבשה.

במועדון סיכמו: "משחק כמעט מושלם שלנו, הכי טוב שלנו העונה. ברק בכר הכין את השחקנים בצורה מצוינת, הלחץ פירק אותם והם לא שיחקו את המשחק הרגיל שלהם".

עם הפנים קדימה, בכר צפוי לבצע רוטציה ארוכה במשחק נגד מכבי נתניה ביום שני. שרי, חזיזה ומנחם צפויים לשוב להרכב, כשגם במרכז ההגנה עשוי להיות שינוי וכן בחוד לשם רענון השורות. מוחמד אבו פאני שתוכנן להיות בסגל הרחב, עדיין ביציע ולקראת המשחק בשני יקבל הצוות המקצועי החלטה לגביו.