הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלומפילד עשוי לארח את גמר הקונפרנס ב-23'

בהתאחדות אישרו כי הוגשה בקשה. מונתה מנהלת טכנית לנשים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.10.21 - 15:07

ההתאחדות לכדורגל עדכנה היום (שלישי) את חברי ההנהלה על כך שהגישה בקשה לארח את גמר הקונפרנס ליג באצטדיון בלומפילד בעונת 2022/23, כפי שפורסם בערוץ הספורט. חמש התאחדויות נוספות, יחד עם ישראל, עלו לשלב הבא – קפריסין, צ'כיה, יוון, צפון אירלנד וסלובקיה. עד סוף פברואר 2022 צריכה כל אחת מההתאחדויות את הצעתה הסופית לאירוח.

בנוסף, ההנהלת ההתאחדות אישרה את ההסכם עם המנהלת הטכנית של ענף כדורגל הנשים, נורה האפטל משוויץ. ההסכם הוא לארבע שנים (שנתיים עם אופציה לשנתיים נוספות, בשכר שנתי של 90 אלף דולר נטו). האפטל תהיה אחראית מקצועית על הענף כולו ובכלל זה נושא ההדרכה. עוד נושא שנידון הוא פתיחת בקרה תקציבית לליגה א'. הבקרה התקציבית התבקשה להעביר הצעה כספית למיסוד מנגנון דומה לזה שנהוג בליגת העל ובליגה הלאומית.

בפתיחת ישיבה ההנהלה דיבר יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, על נושא האלימות במגרשים בעקבות התקרית באצטדיון בלומפילד והביע תקווה כי הפעולות שנעשות יצליחו למגר את הנושא.

"אנחנו מזהים מגמה של הקצנה בתדירות האירועים האלימים ובעוצמה שלהם עוד לפני אירועי השבוע האחרון", ציין חסון, "מדובר בדיני נפשות, לא פחות. אני חרד מהאפשרות שהמזל ייגמר לנו, מכך שאחד האנשים או הנשים שמגיעים לאצטדיונים לא יחזור חי. זאת לא הכנה לוועדת חקירה, זה לא אליבי, זאת קריאה ליושבים כאן ולכל גורם במדינת ישראל להתעשת ולהבין את גודל השעה. חובה לשאול גם מה תרומתנו לכך ומה ביכולתנו לעשות כדי להפחית את האלימות. אם נהיה אחראיים יותר בהתבטאויות שלנו, בהתבטאויות של הכפופים לנו, אם לא נשדר שכל משחק הוא לחיים ולמוות, אם נמנע שיסוי, הכפשות, אם נפעל ביד הקשה ביותר נגד החלקים הסוררים בקהל – הרחקה, תביעות – נוכל להביט במראה ולומר שעשינו כל שלאל ידינו".

"אני בהחלט מזהה עשייה משמעותית של מרבית הקבוצות בשנים האחרונות במטרה להילחם בגורמים האלימים והקיצוניים. הדגשתי את העובדות הללו בשיחות האחרונות שהיו לי עם שר הספורט, חילי טרופר. אני מזהה שר שנחוש לשנות את המגמה המאיימת הזאת ולהבטיח לרוב השפוי, הטוב והתומך של האוהדים בארץ הגעה וחזרה בטוחות ממשחק כדורגל. הדגשתי בפני השר ובפני כל גורם אחר עמו שוחחתי לאורך השנים, וביתר שאת בשבוע האחרון, כי ממשלת ישראל חייבת לראות בגל האלימות הנוכחי בספורט מכת מדינה. בכל מקום אחר בעולם בו מוגרה האלימות בספורט, זה היה כפועל יוצא לשילוב כוחות של ההתאחדויות/מנהלות הליגה, הקבוצות והמדינה".

"הגיעה העת לשינויים חקיקתיים שיאפשרו הטלת קנסות מנהליים, הרחקת אוהדים, מעצרים מונעים, הקמת יחידות מיוחדות (אכיפה ומודיעין) ועוד", חתם חסון, "הזמן אינו לטובתנו ובמונחים המוכרים לנו מהמשחק האהוב על כולנו, אומר כי אנחנו קרובים מאוד לדקה ה-90, לרגע בו יתרגש על כולנו האסון הבלתי נמנע.  רוב עצום של אוהבי המשחק מצפה מאינו להוות דוגמה להתנהגות נורמטיבית ולהוביל יחד עם מדינת ישראל לשינוי המצב. התרבות העבריינית שפשתה במגרשי הכדורגל חייבת להיכחד. אנחנו חייבים לנצח בקרב הזה".