הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשל הקריאות האנטשימיות: אוניון נענשה

אופ"א הורתה לסגור שני יציעים בגלל האירוע במשחק מול חיפה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.10.21 - 12:09

חודש עבר מאז הקריאות האנטישמיות במשחק של אוניון ברלין מול מכבי חיפה והנושא נותר על סדר היום של אופ"א. היום (שישי), הקבוצה מבירת גרמניה נענשה ע"י הארגון באופן רשמי על התקרית בסגירת שני יציעים מרכזיים באצטדיון האולימפי בברלין. מלבד זאת, באופ"א ביקשו לתלות שלט #NoToRacism באותם יציעים ריקים.

כבר בבוקר שלאחר המשחק הקהילה הגרמנית-יהודית נגד אנטישמיות האשימה את האוהדים הגרמנים בקריאות אנטישמיות, בזמן שגם ברשת הסערה כבר התחוללה. "אוהדי אוניון איימו עלינו ביציע המעורב", כתבו האוהדים ברשתות והוסיפו: "הם זרקו עלינו בירות וקראו לנו 'יהודים מחורבנים'". עוד נכתב כי אוהד של אוניון ברלין ניסה להדליק דגל ישראל, דבר שלבסוף נמנע לאחר התערבות של המשטרה המקומית - שעדיין לא התייחסה לאירועים המכוערים. אוניון עצמה, כך דווח, תנסה לאתר את הנוגעים בדבר ולהענישם".

לפי דו"ח משטרת ברלין, אוהדי האלופה הישראלית ספגו הערות אנטישמיות במהלך המשחק, כשבנוסף לכך אוהד ניסה להצית באש את דגל ישראל. בתגובה, נשיא אוניון, דירק זינגלר, תיאר את האירועים כ"מביישים ובלתי מקובלים". מלבד זאת, במועדון הרחיקו את אחד מהאוהדים לכל חייו מהמגרשים.