הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כאב ראש בהגנה: ההרכב המשוער של מכבי חיפה

פלאניץ' חש ברע ובספק לסלביה, בכר יפתח עם שלושה בלמים?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.11.21 - 21:15

משחק מפתח. מכבי חיפה יודעת כי מחר (22:00), היא תוכל לעשות צעד משמעותי במיוחד בקמפיין הקונפרנס ליג שלה כשתתארח אצל סלביה פראג. אחרי ה-0:1 המרשים בסמי עופר, הירוקים יגיעו עם רוח גבית במטרה להשיג תוצאה טובה ולשמור על סיכוי לסיים בין שתי הראשונות בבית.

הירוקים סיימו את האימון המסכם שלהם באדן ארנה בפראג לקראת המשחק: כאב ראש לברק בכר בחלק האחורי בעקבות היעדרותו הצפויה של בוגדן פלאניץ', הפציעה של אורי דהן ואי כושרו של עופרי ארד ששב לסגל. רמי גרשון צפוי לפתוח ב-11 של בכר, כשיתכן וגם חוסה רודריגס יוסת למרכז ההגנה ואז חיפה תפתח במערך של שלושה בלמים. צ'ארון שרי ובן שהר יפתחו בהרכב, כשגם מוחמד אבו פאני בתמונת ה-11.

בכר סיפר במסיבת העיתונאים איך עושים את המעבר אחרי המשחק הלא טוב מול אשדוד: "נכון, המשחק האחרון היה פחות טוב, אבל כל משחק לגופו, זה סיפור אחר, עכשיו זה אירופה", המשיך המאמן, "ניצחון גדול מולם לפני שבועיים. אנחנו מתכוננים, יש אווירה טובה, ראינו בעיר את הקהל האדיר שיתמוך בנו. רוצים לגרום להם להיות גאים".

מכת הפציעות של הירוקים, שכוללת את מחמוד ג'אבר, ראיין סטריין ונטע לביא הצטרף בוגדן פלאניץ', שאינו חש בטוב ונמצא בספק למשחק מחר. מאמן הקבוצה התייחס לביקורת שיש על הצוות הרפואי בעקבות מכת הפציעות: "ביקורת יש תמיד ותמיד תיהיה, בסופו של דבר כל האחריות היא עליי לטוב ולרע. יש לי דרישה ברורה באופן מקצועי, לשחק הכי אינטנסיבי שיש, ואז יש פציעות, בטח כשמשחקים כל 3-4 ימים", סיפר בכר, "שיחקנו 22 משחקים, פי שלושה משאר הקבוצות. כולם נהיו פיזיולוגים. אנחנו שלמים עם העבודה שלנו, חושב שזה רגיל לגמרי ולא חריג".

על היריבה: "משחק חוץ קשה, בבית הזה הקבוצות מאוד ביתיות, לא חושב שהיה ניצחון חוץ בבית הזה עדיין. מבחינתם הזדמנות אולי אחרונה להביא נקודות ולטפס למעלה. צריכים לבוא מאוד מאוד דרוכים, ברור שיהיה קשה, הם יבואו מוכנים אחרי ההפסד. נשתדל לעשות הכל בצורה הכי טובה".

הסתכלות הלאה למשחק מול קריית שמונה ביום ראשון ועל חלוקת הכוח בין שני המפעלים: "לוקחים הכל בחשבון. יש פציעות בגלל האינטנסיביות, המשחקים האלו דורשים מאמץ אדיר, זה לוקח המון אנרגיות. חושבים על יום ראשון, יש שחקנים שעמוסים ועם סכנת פציעות. מצד אחד אני לא רוצה לסכן שחקנים, מצד שני אני רוצה להעלות את ההרכב הכי חזק שאפשר במשחק קשה כמו זה. הצוות ואני חושבים מה נכון עבור כל שחקן".

בכר נשאל איך לא חוזרים על התבוסה מול אוניון ברלין: מסכים שהתבטלנו שם, שינינו גישה מול סלביה, תקפנו, היינו שווים עוד גול. הקבוצות פה מאוד ביתיות, נשמח לנצח פעם ראשונה בחוץ", המשיך המאמן, "נבוא לשחק את המשחק שלנו בכל מקרה ונקווה להשיג תוצאה טובה".

אבו פאני, שחוזר מפציעה, וכבר עלה פעמיים כמחליף, סיפר: "עברתי פציעה לא קלה, עשיתי ניתוח קטן ועבדתי קשה בשביל לחזור. אני שמח לחזור למגרש. המאמן יחליט אם אני פותח או משחק 30 דקות. יכול להגיד שאני כבר כשיר ב-100%", המשיך הקשר וחשף את התחושות שבאות בעקבות הישיבה בחוץ: "קשה לראות את החברים מבחוץ. עודדתי אותם כמו אחרון האוהדים, כל שחקן רוצה לשחק וכמה שיותר אבל עברתי פציעה לא פשוטה".

ההרכב המשוער: ג'וש כהן; רז מאיר, חוסה רודריגס, רמי גרשון, שון גולדברג, סאן מנחם; עלי מוחמד, מוחמד אבו פאני (יובל אשכנזי), צ'ארון שרי; עומר אצילי (דין דוד) ובן שהר