הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יצחקי: "לכל אחד יש חלק בטעויות, גם לי"

המאמן הזמני של מכבי תל אביב יערוך בכורה אירופית על הקווים. רגע לפני, הוא דיבר על ההכנות להתמודדות נגד היריבה הפינית: "יהיה יותר קשה מאשר ה-5:0, הם באים בראש נקי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.11.21 - 18:30

תבטיח את המקום השני בבית? אחרי ה-0:5 בפינלנד במחזור הקודם, מכבי תל אביב תקווה לצאת עם שלוש נקודות נוספות מול הלסינקי במטרה אחת - להתקרב צעד נוסף אל עבר העפלה לשמינית גמר הקונפרנס ליג. מי שיערוך בכורה אירופית על הקווים הוא מאמנה הזמני של הצהובים, ברק יצחקי, שדיבר הערב (רביעי) במסיבת העיתונאים של הקבוצה לקראת ההתמודדות.

"ההכנות לקראת המשחק הזה? אני אשאיר את זה לי ולשחקנים שלי, נשאיר את זה למחר, להראות את זה על המגרש", פתח המאמן הזמני. "זה חדש לי, אני איש של המערכת ואיפה שצריכים שאני אהיה אז שם אהיה. יש לנו משחק קשה, חושב שיהיה שונה מה-0:5. הם סיימו את העונה ויבואו בראש נקי. מצפה לנו משחק מאוד קשה".

לאחר מכן הוא הוסיף: "זה לא סוד שאימנו אותנו מאמנים שהתקדמו ונמצאים בטופ באירופה. מכבי ת"א בשנים האחרונות הייתה חממה למאמנים וראינו שהם הולכים לליגות הבכירות. נפל בחלקי לעבוד עם רובם. כמו כל שחקן שחושב על היום שאחרי, אתה רוצה לקחת דברים לעתיד, ואני לקחתי גם דברים מהם, שמח שעבדתי איתם".

על התוצאות של הקבוצה העונה בליגה הוא אמר: "לכל אחד יש חלק, נשב וננתח את הטעויות שלנו, אף אחד לא מתחבא. את ההסברים שלי אני נותן למי שצריך. לכל אחד יש חלק, גם לי. צריך להחזיר לשחקנים את הביטחון, יש פה קבוצה טובה ושחקנים מוכשרים. ראינו את זה במספר משחקים השנה. צריך להחזיר את הביטחון והאמונה. בטוח שהם יעשו את זה, אני מאוד מאמין בהם. מתי יהיה מאמן קבוע? אני מקווה מאוד שנמצא מאמן כמה שיותר מהר, כי בסופו של דבר זאת המטרה. מחפשים, עובדים על זה, ואני בטוח שיהיה השם המיועד אתם תדעו לגביו".

גם שרן ייני התייחס למשחק הקרוב: "כל משחק הוא קשה, אנחנו יודעים שהלסינקי כבר זכו באליפות והם יכולים להתרכז במפעל היחיד שנותר להם. הם יקשו עלינו כמה שיותר, צפוי לנו משחק קשוח וטוב. אני חושב שמלכתחילה יש לנו סגל שחקנים טוב. הם התחילו בצורה טובה, אנחנו מראים אופי. חייבים להיות יציבים, גם הגנתית וגם לנצל מומנטום שלנו. אין סיבה שזה לא ימשיך, אנחנו מתאמנים בצורה טובה תחת ברק יצחקי".

על הזעזוע הבלם הוסיף: "אי אפשר להעיף את כל הקבוצה, המאמן הלך ועלינו יש עכשיו הרבה אחריות. כל אחד מנסה להשתפר באופן אישי ולהיות ביקורתי כלפי אחרים. לחזור לכושר טוב זה לוקח זמן ולנו אין פריבילגיה. אנחנו רוצים לעשות את השדרוג כמה שיותר מהר ואנחנו דוחפים אחד את השני. יציבות? זה לנצח משחקים לאורך זמן, לא משחק או שניים. אנחנו צריכים להיראות הכי טוב, להקשות איפה שיכולים ולהיות הקבוצה שקשה לשחק נגדה".

כשנשאל מה לא עבד עם פטריק ואן לוון, ענה: "לפעמים מאמנים יכולים להצליח בעונה מסוימת. לקחנו איתו נקודות בכמות בלתי נתפסת, ושנה אחרי זה הכל הלך הפוך. זה קורה עם מאמנים בכל העולם. אין טעם להיכנס למה היה, אלא להתקדם. עם ברק אנחנו נהנים מהאימונים. הדרבי? אנחנו לא מסתכלים על המשחק הזה, רק על המשחק לפנינו. אחרי מחר נתכונן לדרבי".