הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"התוצאות של מכבי חיפה מרשימות, יהיה קשה. בכר משנה מערכים במהלך

מאמן אוניון: "הייתי בארץ עם באזל, זוכר את זהבי עד היום. ננסה להגיב לברק בכר שעושה כמה שינויים תוך כדי משחק"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  24.11.21 - 18:00

מכבי חיפה תעלה מחר (חמישי) למשחק לא פשוט בכלל נגד אוניון ברלין בקונפרנס ליג, קרב גורלי בקשר לסיכויי העלייה של אלופת ישראל לשלב הבא מול הקבוצה שנמצאת במקום האחרון בבית. טרם המשחק, אוניון מהמקום החמישי בבונדסליגה מקיימת מסיבת עיתונאים.

מאמן אוניון ברלין אורס פישר אמר: "אנחנו יודעים שאנחנו חייבים לנצח, יש לנו 90 דקות בשביל זה. אנחנו יודעים שיהיה קרב קשה, התוצאות של מכבי חיפה במשחקים הקודמים היו מרשימות מאוד. ברור לנו שהחיים שלנו לא יהיו קלים. זאת הזדמנות, אם נצליח להשלים תוצאה טובה, להשלים מהלך גדול במשחק הבא".

פישר המשיך: "אנחנו לא בהרכב מלא. יש חיסורים משמעותיים. שני שחקנים עדיין מחלימים מקורונה, יש עוד פצוע אחד שנשאר בבית. יש לנו הזדמנות לשחק בתקופה הזאת בלי גשם. שדה התעופה היה ריק, גם בנחיתה אף אחד לא חיכה לנו. יש כאלה שאוהבים לשחק בגשם וכאלה בשמש. אני אוהב משחקים גשומים ומגרשים רטובים, אבל נתמודד עם מה שיש".

המאמן דיבר על ההבדל ביכולת בין הליגה לאירופה: "להוציא המשחק שלנו ברוטרדם, המשחקים היו שקולים. הקבוצות שלנו מאוד דומות ביכולות אחת לשנייה, אין הבדל גדול בין הקבוצות. רק ברוטרדם לא שיחקנו טוב. בפראג שיחקנו לא רע בכלל, גם עבורנו זה ניסיון חדש, הקונפרנס ליג ומשחק באירופה. אנחנו לומדים להכיר את המסגרת הזאת".

פישר התייחס לסוגיית החיסונים בקבוצתו, בצל סערת באיירן מינכן ושחקניה שלא מחוסנים: "אני לא מוכן לחשוף את זהות השחקנים שאינם מחוסנים. אני בעד החיסונים, אבל בסופו של דבר זאת החלטה אישית של כל שחקן. אנחנו לא מכריחים אף אחד להתחסן. יש כללים והנחיות ברורות בקשר להתנהלות בטיסות, אנחנו עושים את זה. אנחנו לא חוששים. בגלל שאנחנו מקפידים על הנהלים אנחנו לא חוששים מהקורונה".

הוא דיבר על ההכנות הטקטיות למשחק: "נמציא משהו. אנחנו לא רוצים לחשוף יותר מדי. תהיה לנו טקטיקה מחר, אבל נתאים את עצמנו למכבי חיפה. 4-1-4-1 נשמע הגנתי, אולי נעלה איתו. אתם תראו על המגרש. ברק בכר עושה התאמות תוך כדי משחק, נעשה את זה בהתאם".

המאמן המשיך לנתח את ההתמודדות מהבחינה המקצועית: "אני יודע שאנחנו צריכים לנצח, אני לא רואה את זה כחצי גמר או משהו בסגנון. אני רוצה לנצח, אחרי המשחק נדע מה לעשות נגד סלביה פראג. זה משחק מאוד חשוב".

פישר התייחס למשחק בין מכבי ת"א לבאזל, בו היה מאמן באזל: "אני מנסה לשכוח אותו, עבר הרבה זמן. ערן זהבי עשה לנו חיים קשים באותו משחק, אבל הכדורגל השתנה מאז וגם אני".

יוליאן ריירסן, שחקן אוניון, התייחס: "שיחקתי עם הנבחרת האיסלנדית עד גיל 21 בישראל ואני מקווה להבקיע גם מחר. אני לא חושב על כושר ההבקעה הטוב שלי, המטרה היא לעזור כמה שיותר לקבוצה. זה לא מה שמעסיק אותי, אני מנסה לשמור על גישה מעשית ככל האפשר".