הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

90 דק' לדסה, 1:3 לויטסה על מורה

הישראלי וחבריו תלויים בטוטנהאם. רומא עלתה מהמקום הראשון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.12.21 - 23:50
תאמי אברהם. משחק נפלא (Getty)
תאמי אברהם. משחק נפלא (Getty)

הסיבוב האחרון בקונפרנס ליג הגיע והערב (חמישי) משחקי הנעילה של שלב הבתים יצאו לדרך. במוקד: רומא השיגה 2:3 קשה על צסק"א סופיה, אנורתוזיס עם אסף צור בשער סיימה ב-1:1 מול פרטיזן של ביברס נאתכו הפצוע וגנט של יונס מלדה (שלא שיחק) גברה 0:1 על פלורה. מאוחר יותר ויטסה ואלי דסה (90 דקות) השיגו 1:3 על מורה, וימתינו למשחק הדחוי בין טוטנהאם לראן כדי לראות לאן פניהם, בזמן שסלביה פראג רשמה 1:1 מול אוניון ברלין ותפסה את המקום השני בבית של מכבי חיפה.

צסק"א סופיה - רומא 3:2
הזאבים והבטיחו את המקום הראשון בצל התיקו של בודה/גלימט. תאמי אברהם (15, 54) ובורחה מיוריאל (34) העלו את הקבוצה של מוריניו ליתרון מוקדם, אבל חמזה קטוביץ' (75) ומיודענו יאניק ווילדסחוט (90+3) צימקו. בודה/גלימט נפרדה מזוריה ב-1:1, רומא ראשונה ויכולה לפגוש את מכבי תל אביב בסיבוב השני.

פרטיזן בלגרד - אנורתוזיס 1:1
הקפריסאים נפרדו מהסרבים, בלי נאתכו, ב-1:1. אסף צור פתח והשלים 90 דקות בשער עבור קבוצתו, שהודחה עם 6 נקודות מהמקום השלישי, בעוד פרטיזן עלתה מהמקום השני עם 8 נקודות משלה ותשחק בשלב הבא.

לאסק לינץ - הלסינקי 0:3
במשחק המקביל בבית של מכבי ת"א, לאסק ניצחה 0:3 את הלסינקי ועלתה מהמקום הראשון. בכך האוסטרים משלימים שלב בתים חזק עם 16 נקודות מ-18 אפשריות. השנייה שעלתה מהבית, כידוע, היא מכבי תל אביב. שלושה שחקנים שונים הבקיעו לזכות לאסק.

באזל - קראבח 0:3
בקרב ישיר על המקום הראשון, השווייצרים יצאו עם ידם על העליונה. זה קרה הרבה בזכות ארתור (33 ו-74), כשבתווך גם פייטים קסאמי הוסיף שער תחת שמו. כעת, באזל תמשיך הלאה, בעוד קראבח תאלץ לעבור בפלייאוף מול אחת הנושרות מהליגה האירופית.


אוניון ברלין - סלביה פראג 1:1
במשחק המקביל לזה של מכבי חיפה, השתיים נלחמו ראש בראש על המקום השני, שבסופו של דבר נותר בידם של הקבוצה הצ'כית. איבן שראנץ כבש עבור סלביה בדקה ה-50, אך ראה את מקס קרוזה מלחיץ את חבריו עם שער בדקה ה-64. הגרמנים תקפו על מנת להשיג את 3 הנקודות שהיו מעלות אותם הלאה, אך כשלו והכרטיס נותר אצל סלביה.

ויטסה - מורה 1:3
החבורה ההולנדית של אלי דסה (שהשלים 90 דקות) עשתה את שלה בעזרת שערים של תומאס בואיטניק, לואיס אפנדה ודן הויסמן, כששער של אמדיי מרוסה הספיק רק למזעור קטן של הנזק. כעת ויטסה תצטרך להמתין ולראות מה תהיה תוצאה במשחק הדחוי בין טוטנהאם לראן, על מנת לראות האם יתקדמו הלאה. ניצחון של האנגלים יעניק להם את המקום השני.

העולות לשלב הבא (מקום ראשון לשמינית הגמר, מקום שני לפלייאוף)

בית א': לאסק מהמקום הראשון, מכבי תל אביב מהמקום השני.

בית ב': גנט מהמקום הראשון, פרטיזן בלגרד מהמקום השני.

בית ג': רומא מהמקום הראשון, בודו/גלימט מהמקום השני.

בית ד': אלקמאר מהמקום הראשון, רנדרס מהמקום השני.

בית ה': פיינורד מהמקום הראשון, סלביה פראג מהמקום השני.

בית ו': קופנהאגן מהמקום הראשון, פאוק סלוניקי מהמקום השני.

בית ז': ראן מהמקום הראשון, השני לא ידוע (תלוי במשחק הדחוי של טוטנהאם וראן).

בית ח': באזל מהמקום הראשון, קרבאח מהמקום השני.

תוצאות נוספות:

אלקמאר - רנדרס 0:1
כבש לאלקמאר:
ת'ייס אוסטינג (87).

קלוז' - יאבלונק 0:2
כבש לקלוז':
גבריאל דבלוז'ה (45, 82).

זוריה - בודו/גלימט 1:1
כבש לזוריה:
יהור נזריה (18).
כבש לבודו/גלימט: ויטאלי ורנודייב (56, עצמי).

גנט - פלורה 0:1
כבש לגנט:
ג'ובאני ברונו (51). יונס מלדה הפצוע לא שיחק.

קופנהאגן - סלובן ברטיסלבה 0:2
כבשו לקופנהאגן:
יונאס ווינד (30), רסמוס הוילונד (53)

אומוניה - קייראט 0:0

פאוק סלוניקי - לינקולן רד אימפס 0:2
כבשו לפאוק:
אנדריאה זיבקוביץ' (17), סטפן שאב (55)