הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הישג אדיר: פיינורד ומרציאנו בגמר הקונפרנס

הישראלי שמר על רשת נקייה בוולודרום נגד מארסיי וייסע עם ההולנדים לטיראנה ב-25 במאי אחרי 2:3 בסיכום שני המשחקים. בגמר הם ייפגשו את רומא, שגברה 0:1 על לסטר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.22 - 23:57
הישג ענק. מרציאנו (GETTY)
הישג ענק. מרציאנו (GETTY)

ערב חגיגי של כדורגל היה לנו הערב (חמישי) במסגרת הקונפרנס ליג, כשעם סיום צמד חצאי הגמר, קיבלנו את גמר הקונפרנס ליג הראשון בהיסטוריה. במוקד: אופיר מרציאנו ופיינורד העפילו לגמר של המפעל האירופי החדש, אחרי 0:0 בוולודרום נגד מארסיי ו-2:3 בסיכום שני המשחקים. במשחק המקביל, רומא רשמה 0:1 על לסטר, ששלח את האיטלקים לפגוש את ההולנדים בגמר ההיסטורי.

מארסיי - פיינורד 0:0 (3:2)
משחק פושר, עם אווירה נהדרת בוולודרום, קיבל את הרגע המשמעותי היחיד שלו בדקה ה-31, אז דמיטרי פאייט ירד לספסל, כשהוא נשען על איש צוות של מארסיי. עדיין לא ברור מה קרה לכוכב של הכחולים, אבל מאותו הרגע, המארחים פשוט לא הצליחו להתקרב לשער של מרציאנו, שמצידו דאג לבזבז את הזמן לצרפתים מספר פעמים בדקות הסיום.

מעט מאוד עבודה הייתה לליגיונר שלנו בפיינורד הערב, שיהפוך, בהנחה ואכן יעלה בהרכב הפותח, לישראלי השלישי בהיסטוריה שמשתתף בגמר אירופי. מדובר בגמר האירופי הראשון של פיינורד מאז עונת 2001/02, אז גברו ההולנדים 2:3 על דורטמונד בגמר גביע אופ"א.

רומא - לסטר 0:1 (1:2)
באיטליה קיבלנו גמר קטן משלו, אחרי שבמשחק הראשון באנגליה הקבוצות נפרדו ב-1:1. למרות הלחץ והעובדה שרומא לא ראתה גמר אירופי הרבה מאוד זמן, החניכים של ז'וזה מוריניו עשו את שלהם וניצחו את המשחק על חודו של שער, שהגיע בדקה ה-11. כדור קרן פשוט הגיע לתמי אברהם, שעלה גבוה מעל כולם ונגח את שער הניצחון ששלח את הרומאים לטיראנה.

זהו הגמר האירופי הראשון של האיטלקים מזה לא פחות מ-31 שנה, אז פגשה רומא את אינטר בגמר גביע אופ"א, אותו היא הפסידה. לסטר, מנגד, פספסה הזדמנות לעלות לגמר אירופי ראשון בהיסטוריה שלה.