הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שכחו שמשחק אצלנו אחד הטובים באירופה"

צפו בתקציר. במכבי ת"א מאושרים מזהבי, שלא צפוי לפתוח בגומלין, ועוקצים: "כבר הספידו אותנו". איביץ' ביקש להימנע מחגיגות גדולות, במועדון מקווים שהתוצאה תשכנע שחקני רכש להגיע

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.08.22 - 09:03

(התקציר באדיבות ספורט1)

במכבי תל אביב שומעים לאחרונה לא מעט רעשים מצד הקהל שזועם על היעדר רכש, על חוסר מוכנות לעונה וגם על כך שהם יצטרכו הרבה מזל כדי לעבור את אריס סלוניקי. אבל כל הדיבורים שמסביב נשארו אתמול (חמישי) בצד כשהקבוצה של ולדימיר איביץ' הוכיחה אופי, גישה נכונה, אגרסיביות ושקט נפשי בדרך לניצחון 0:2 על היוונים.

זו אמנם רק מחצית ראשונה ובשבוע הבא הצהובים יצטרכו להשלים את העבודה בדרך לצמד משחקים מול ניס הצרפתית. בסופו של דבר, אחרי משחק לא טוב ותיקו בבית מול זירה לפני שבוע, הפעם זה כבר נראה אחרת ולא היה חסר הרבה שמכבי ת"א תגיע במקדמה גבוהה יותר לגומלין.

הנוכחות והחילוצים של דן גלזר במרכז, השקט והניסיון שהביא ניר ביטון בהגנה, שתי הצלות גדולות של דניאל פרץ, המעבר לשלושה בלמים והאנרגיות של ערן זהבי על הדשא וביציעים הובילו לשינוי. "ביטון נתן שקט, השילוב שלו עם ייני וסבוריט מצוין", אמרו במועדון, "איתו ועם ערן זהבי זו מכבי ת"א עוצמתית. מי שהספיד אותנו שכח שמשחק אצלנו אחד הטובים באירופה". בנוסף, בקבוצה גם החמיאו לגבי קניקובסקי ואמרו: "כשהוא משחק במרכז זה נראה טוב".

כעת בקבוצה מקווים כי הניצחון יוביל לשינוי אצל שחקנים שהיו על הפרק והתלבטו אם להגיע לישראל, כשכעת הם מבינים כי הקבוצה יכולה להעפיל שלב. בלי קשר בקבוצה מקווים שגם דור פרץ יקבל את ההצעה שהוגשה לו.

איביץ', שמכיר יותר טוב מכולם את סלוניקי, קיבל מחמאות על ניהול המשחק והחילופים. הסרבי מודע לעובדה כי המשחק בשבוע הבא יהיה אופרה אחרת עם תמיכה מטורפת של הקהל היווני וכבר בחדר ההלבשה ביקש להימנע מחגיגות גדולות.

המאמן הסרבי, שראה כי מערך שלושת הבלמים היה נכון עבורו, ימשיך איתו גם ביוון שם יזכה לקבל בחזרה את אייל גולסה, שלא נכלל בסגל במשחק האחרון בגלל וירוס. מי שימשיך להיעדר הוא פארפה גויאגון, כשאליו אמור להצטרף גם אופיר דוידזאדה, שהרגיש אתמול בחימום כאב במפשעה והוחלף ברגע האחרון במתן חוזז. ניר ביטון ביקש לרדת אמש לספסל במהלך המשחק בשל עייפות ורגישות ולכן הוחלף בעידן נחמיאס, אבל לא מדובר באירוע שיגרום לו להחמיץ את הגומלין.

זהבי, בכל אופן, לא צפוי לפתוח במשחק הבא, אבל יקבל דקות משמעותיות יותר עד חזרתו לכושר מלא. "הוא ייכנס בהדרגה", אמרו בקבוצה.