$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סיימה בראש מורם: סיכום הקמפיין של מכבי חיפה

המשאב הבסיסי שחסר, התשובה לביקורות והמשך הדרך. טור אוהד ירוק

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  15.03.24 - 12:24

ובכן, אם נשתמש במהלך מהפלייבוק של אבי מלר, הבראק אכן היכה פעמיים. בפעם השנייה בתוך שבוע, הצ'כי המנחוס נפט הזה שם עלינו שער קריטי. ככה זה, יש שחקנים עם שמות שיש בהם יותר מדי כפל משמעות מכדי שיהיו שוליים לעלילה. אם הוא לא היה שם שער, כנראה זה היה איזה בכרוביץ' שנועץ אותנו, או משהו בסגנון.

בכל אופן, למשחק אתמול הגענו במורל לא בשמיים, אחרי ההפסד המעיק לריינה - ובעיקר, רמת האנרגיה הנמוכה שהפגנו במחצית השנייה המזוויעה. בכל הכנות, אני אישית חששתי ממפלה של ממש מול קבוצה שבסופו של דבר, עדיפה עלינו בהרבה בכל פרמטר וקיבלה אותנו במצב סופר נוח.

בפועל, ניכר שגם פיורנטינה לא נהנית מלו"ז מרווח למדי, והיא לא מיהרה לייצר בליץ מטורף ולחץ מאסיבי. הם בהחלט לחצו, החזיקו הרבה יותר בכדור וניסו לתקוף, אבל לא סיכנו את השער שלנו ברמה רצינית כמעט כלל. זה לא שהם זילזלו, אגב, ולא שלא ניסו. מעבר למצבם הגופני של שחקני שתי הקבוצות, להבקיע שער למכבי חיפה הנוכחית, כשהיא מגיעה מרוכזת וממוקדת בחלק האחורי כמו אתמול, זו לא כזו משימה פשוטה.

מכבי חיפה הגיעה בלי המון יומרות התקפיות, כשגם פיורנטינה קלטה את גודל הסכנה הטמונה בפיירו, וערכה את ההתאמות להצר את צעדיו. בהיעדרם של חלאילי וקינדה, יכולת היוזמה ההתקפית שלנו הידרדרה לאיזור האפס, פחות או יותר, ולכן העברנו את רוב המשחק בתצוגה לא אסתטית במיוחד של העפת כדורים למעלה.

מספר אוהדים שלנו, בעיקר ברשתות החברתיות, הביעו תרעומת על היעדר יוזמה זו והעובדה שלא שלחנו מספיק כלים התקפיים אתמול קדימה. לאותם המבולבלים אזכיר שבכדי לייצר יוזמה התקפית, נדרש קודם כל משאב בסיסי שנכון לרגע זה, כמעט ואין ממנו במכבי חיפה - אוויר בריאות.

יופי שאתם רוצים לראות אותנו שועטים קדימה ונותנים הכל, אבל כשהשחקנים המובילים שלכם או פצועים או שחוטים אחרי 360 דקות כדורגל בשבוע וחצי, יש גבול למה אתם יכולים לייצר. צריך לבחון דברים גם לפי הסיטואציה בה אנחנו נמצאים, וגם, עם כל הכבוד - לחץ על פיורנטינה בארטמיו פרנקי יכול לגרום לתוצאות פחות נעימות מזו שחווינו.

במסגרת המגבלות, ולאור כל אלו, בסופו של דבר לא היינו מאוד רחוקים מעקיצה. נבדל של פודגוראנו שלל משימיץ' שער נהדר במחצית הראשונה, ובשנייה, לאחר השוויון, בהחלט נרשמו מספר דקות של לחץ בקרב פיורנטינה. אז כן, לא היינו מאוד קרובים, אבל, כאמור, גם לא מאוד רחוקים.

פרסונלית, משחק טוב מאוד לסק, שימיץ' וגולדברג, להוציא הטעות של האחרון בכיסוי בשער של בראק. אבל זה מסוג הדברים שקורים, והטסלה שלנו גם כיסתה על הטעות הזו בבישול השיוויון לחלאיילי במבצע מצוין. בחלק הפחות חיובי, יש אשמה קלה לשריף כיוף בשער, בעיקר איחור בתגובה לכדור. אמנם זו נגיחה שניתזה מהקרקע לגובה, כדור שיכול להיות קצת טריקי, אבל שריף יכול היה לעשות יותר מולו.

מבחינת ניהול משחק, הטעות היחידה של מסאי הייתה ההיסוס בחילוף של קורנו בסייף. קורנו סגר תשעים דקות מול ריינה והתשישות ניכרה עליו, מה שבסופו של דבר גם הוביל לחור והכיסוי הרע שאיפשר את היתרון של פיורנטינה.

בגדול, זה אולי לא היה המשחק המפואר ביותר בתולדות מכבי חיפה, אפילו לא קרוב, אבל הוא בהחלט היה מכובד מאוד, וחתם קמפיין אירופי ארוך ומעורר גאווה, שכלל כמה רגעים מוזהבים ומדהימים. אנחנו חותמים באמצע מרץ את הקמפיין האירופי עם טעם של החמצה. אין ספק שהעובדה ששיחקנו מחוץ לבית הייתה משמעותית מאוד. אין לדעת מה היה קורה גם בשלב הבתים של האירופית וגם בנוקאאוט, בעיקר במשחק הקודם, אם היינו משחקים אותם בסמי. בכל מקרה, את הקמפיין הזה אנחנו מסיימים על הרגליים ובראש מורם, בדרך הכי מכובדת שרק אפשר. זה לא מעט במצבנו הרעוע, וכפי שראיתם אתמול - יש דרכים גרועות הרבה יותר לסיים קמפיין אירופי.

אין מילים לתאר את הגאווה והאהבה שלי לכל המועדון הזה על המאמץ המטורף שלו למעננו ולמען מדינת ישראל כולה בחודשים האחרונים. היה נהדר, תודה על רגעים מופלאים ותודה על זה שמיציתם כל שמץ אנרגיה, בתנאים אולי הכי קשים שאפשר, עבורנו ועבור הסמל הירוק. מכאן, חוזרים לליגה, והכל חי ובועט. אני קורא לכל האוהדים הירוקים באשר הם: הישורת האחרונה כאן. הקבוצה שלנו סחוטה לגמרי, פצועה ותשושה. לא היה רגע בכל העונה הזו שבו הם היו צריכים את הגב שלנו יותר מהרגע הזה.

זה הזמן שלנו להרים אותם, להראות להם אהבה על הדם והלב שהם השאירו ומשאירים על המגרש, כל מגרש בכל משחק. זה הזמן שלנו, למרות הקושי, לדחוף אותם קדימה ולתת הכל, הכל, בכדי להשאיר את הצלחת בבית ובכדי, אולי, אולי, להביא לביקור בחיפה גם את הממזר החמקן הקרוי "גביע המדינה".

קל זה לא יהיה, אבל אנחנו לא מפחדים מהדרך, גם אם לא פשוט. יום ראשון, סמי, הפועל תל אביב. בואו לתת את הכל בשבילם ובשבילנו.

שבת שלום, תודה לך מכבי על עונה אירופית כה יפה, ולמען השם, החזירו אלינו את אחינו החטופים מעזה.

נ.ב. שלטים פוליטיים? אוי ואבוי, גוועלד, חס ושלום! אופ"א תזדעק על כל דבר שקשור בפוליטיקה - כמובן, אם הוא מגיע מהצד הישראלי. אבל דגלי פלסטין חופשי חופשי ביציע וסדרנים שתוקפים צוות של קבוצה, זה כנראה פחות מפריע. מפגן צביעות דוחה ומפגן אנטישמיות דוחה לא פחות בארטמיו פרנקי אתמול. מעניין מה יעשו לפיורנטינה על זה, מהמר בזהירות שלא יורידו להם נקודות...