נבחרת ישראל הפסידה, האולימפיאדה תחכה

הכחולים-לבנים נפלו מול צ'כיה, יקבלו צ'אנס נוסף נגד דרא"פ

עידן ויניצקי, ארה"ב
עידן ויניצקי, ארה"ב  22.09.19 - 00:16
ניצחון אחד מטוקיו (GETTY)
ניצחון אחד מטוקיו (GETTY)
תחילת כתבה

ההיסטוריה תיאלץ לחכות. נבחרת ישראל בבייסבול לא הצליחה להשלים היום (שבת) את המלאכה ולהשיג כרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו, לאחר שהפסידה 7:4 לצ'כיה.

היום (ראשון, 13:00), ישראל תקבל צ'אנס נוסף והיא זקוקה לניצחון על דרום אפריקה החלשה כדי לסיים ראשונה בטורניר הקדם-אולימפי הנערך באיטליה ולזכות בכרטיס הנכסף.

אחרי שלושה ניצחונות גדולים בשלושת הימים הראשונים של הטורניר, על ספרד, אלופת אירופה הטרייה הולנד ואיטליה, ישראל קיוותה לגבור גם על הצ'כים, אך ליריבה, שעדיין לא הרימה ידיים בעצמה במאבק על האולימפיאדה, היו תכניות אחרות.

צ'כיה השיגה הומראן כבר באינינג הראשון ואחרי שדני ולנסיה, הכוכב של הנבחרת הישראלית, נתן תקווה עם הומראן משלו, שקבע מהפך ו-1:2 באינינג הרביעי, הצ'כים הגיבו מיד עם שש ריצות באינינג החמישי. ישראל רדפה והחזיקה בכמה אפשרויות טובות, אך לא ניצלה אותן והפסידה.

כזכור, בייסבול (וסופטבול אצל הנשים) הוא אחד מחמשת הענפים החדשים שהכניס הוועד האולימפי הבינלאומי למשחקים בטוקיו. בנוסף לבייסבול, בבירה היפנית יתחרו גם בקארטה, טיפוס, גלישת גלים וסקייטבורד. גם בגלישת גלים לישראל תהיה נציגות כשענת לליאור קבעה לפני כשבועיים את הקריטריון לטוקיו.

אם נבחרת הבייסבול אכן תרשום היסטוריה היא תהיה נבחרת הכדור הישראלית הראשונה שמגיעה למשחקים מאז 1976, אז השתתפה נבחרת הכדורגל. חשוב לציין כי אם היא תפסיד גם לדרום אפריקה, לנבחרת תהיה הזדמנות נוספת בתחרות ההזדמנות האחרונה.