היסטוריה כחול-לבן: נבחרת הבייסבול העפילה לטוקיו

ענף חדש עם ייצוג ישראלי. הנבחרת ניצחה 1:11 את דרום אפריקה בטורניר הקדם והבטיחה את הכרטיס לאולימפיאדה. זאת הפעם השנייה שקבוצת כדור כלשהי של ישראל מעפילה, אחרי הכדורגל ב-1976. כבר עכשיו ניתן להכריז: זאת תהיה המשלחת הגדולה ביותר שלנו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.09.19 - 15:27
תחילת כתבה

היסטוריה. נבחרת ישראל בבייסבול העפילה היום (ראשון), לראשונה בתולדותיה, אל הטורניר האולימפי ותשתתף במשחקים שייערכו בטוקיו 2020. הכחולים-לבנים השיגו את הכרטיס הנחשק לאחר שזכו בטורניר הקדם אולימפי, שנערך בחמשת הימים האחרונים באיטליה, בזכות ניצחון 1:11 על דרום אפריקה.

ישראל הגיעה למשחק מול הדרום אפריקאים, הנבחרת החלשה מבין שש המשתתפות בטורניר, כשהיא יודעת שניצחון יספיק לה, למרות ההפסד המפתיע אתמול לצ'כיה ובזכות ניצחונות גדולים על ספרד, אלופת אירופה הולנד והמארחת איטליה בשלושת ימי התחרות הראשונים.

זאת הפעם השנייה בלבד שנבחרת שלמה מישראל במשחק כדור כלשהו מעפילה לאולימפיאדה, אחרי שבכדורגל זה קרה ב-1976. בזכות ההיסטוריה הגדולה של הבייסבול, כעת כבר הובטח כי המשלחת השנה הגדולה אי פעם של ישראל במשחקים אולימפיים. השיא הקודם היה בריו 2016 עם 47 ספורטאים. לקראת טוקיו כבר הבטיחו 25 משתתפים שלנו, ובסגל של נבחרת הבייסבול צפויים להיות רשומים 25 נוספים.

כזכור, בייסבול (וסופטבול אצל הנשים) הוא אחד מחמשת הענפים החדשים שהכניס הוועד האולימפי הבינלאומי למשחקים בטוקיו. בנוסף לבייסבול, בבירה היפנית יתחרו גם בקארטה, טיפוס, גלישת גלים וסקייטבורד. גם בגלישת גלים לישראל תהיה נציגות כשענת לליאור קבעה לפני כשבועיים את הקריטריון לטוקיו.

לשמחתה של ישראל, דרום אפריקה, שהובסה בכל ארבעת משחקיה הקודמים בפער כולל של 28 ריצות, לא היוותה יריב גם הפעם וכבר באינינג השני ישראל פתחה יתרון מבטיח של ארבע ריצות, בזכות חבטת הקרבה של סימון רוזנבאום, הולכה על בסיסים מלאים של מיטשל גלאסר וסינגל של בלייק גיילין.

הריצות המשיכו להגיע. באינינג השלישי, דאבל של בנג'מין וונגר וחבטת הקרבה נוספת של רוזנבאום קבעו 0:6 ובאינינג השישי היה זה גלאסר עם חבטת הקרבה משלו. דרום אפריקה צימקה מעט, אך נעצרה שם ובאינינג השמיני, גיילין הכניס ריצה עם עוד סינגל ואחריו, הכוכב הגדול דני ולנסיה הפציץ הומראן בן שלוש ריצות ונתן את האות לפתיחת החגיגות.

הטורניר האולימפי יכלול שש נבחרות בסך הכל, כאשר בינתיים רק המארחת יפן וישראל הבטיחו את מקומן ובהמשך יצטרפו אליהן ארבע נבחרות נוספות.