"שליחת ספיצ'קוב לטוקיו תיפגע גם בצוברי"

מאמן הגברים הכריז: "קטי ומאמנה לא יאפשרו שיתוף פעולה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  03.03.20 - 08:44
תחילת כתבה

אם חשבתם שהמאבק בין קטי ספיצ'קוב לנוי דריהן על הכרטיס לטוקיו 2020 נגמר, חשבו שוב. מאמן נבחרת הגברים בגלישת רוח גור שטיינברג, פרסם הבוקר (שלישי) הודעה מעניינת ביותר לגבי מאזן הכוחות בין השתיים, הכריז שזהות הנציגה שלנו למשחקים האולימפיים עדיין לא סופית וטען ששליחתה של ספיצ'קוב לבירת יפן עלולה לפגוע בסיכויי ההצלחה של שחר צוברי.

"ההנחה שהייתה נכונה עד לפני שבועיים שקטי היחידה עם סיכוי משמעותי למדליה כבר לא תקפה, נוי הוכיחה שהיא מועמדת ראויה", מסר. "כעת, יש גם לקחת בחשבון גם עובדה חדשה. נבחרת הגברים של גור שטינברג מצליחה בעבירות להקדים את הציפיות, ושחר צוברי יגיע כמועמד חזק למדליה. קטי ומאמנה התנתקו לאחרונה משיתוף פעולה עם ספורטאי ואנשי המקצוע באיגוד, כלומר בחירה של קטי ומאמנה על פני נוי תפגע גם בסיכויי הצלחתו של צוברי, בכך שלא יתאפשר שיתוף פעולה בין הצוותים".

"הצגת בחירתה שלי קטי על חשבון נוי בתקשורת כסופית מטעה. בחירת הגולש ליצוג האולימפי לקמפיין 2020 הוגדרה במיוחד באופן שונה בשיטה "רב ערכית" חדשה", הוסיף שטיינברג. "הוועדה שתבחר את הנציג לאולימפיאדה צריכה להסתמך גם על טבלה מתמטית, אבל גם על המלצה מקצועית של המאמן הלאומי. הוועדה צריכה לבחור בין הטבלה להמלצה המקצועית".

"ההמלצה צריכה להתבסס על חמישה קריטריונים מוגדרים היטב שרק באחד מהם יש לקטי יתרון על נוי", הכריז שטיינברג ופירט. "בקריטריון השני- יכולת הישגית באירועי מטרה סימנה השבוע נוי הצלחה גדולה תחת לחץ אימים. בהיבט החיזוי להישג במשחקים, דוקא נוי בקו עלייה וקטי בקו ירידה והמשך עבודה המצוין עם לי קורוזיץ צריך להביאה למשחקים אף במצב טוב יותר".

"בסעיף הרביעי- השתיכות ופעילות בנבחרת נוי מנצחת בנוקאאוט. קטי ומאמנה התנתקו מנבחרות האיגוד באופן צורם. בסעיף החמישי- אופק הישגי למחזורים הבאים, ברור שבחירה בנוי מתאימה יותר גם בגלל הסיכון שקטי מתאמנת בחודשים האחרונים בצרפת, ועלולה גם בהמשך באופן טבעי לעבור לייצוג צרפת. בחירה בנוי תעזור לשמור גם את שאר בנות הנבחרת בפעילות תחרותית", חתם.

מאיגוד השייט נמסר בתגובה: "לאחר שיתקבלו המלצות מאמני נבחרת הגלישה, נשים וגברים, תתכנס הוועדה לקביעת הנציגים האולימפיים לטוקיו 2020 ותקבל החלטה על פי ההמלצות וכל יתר הקריטריונים שנקבעו לפני תחילת התחרות על הכרטיס הישראלי".

"לבסוף, הנהלת איגוד השייט תדון בהמלצה הסופית של הוועדה, הכוללת את מנהל היחידה לספורט הישגי דני אורן, השייט האולימפי לשעבר שמשון ברוקמן, שייט העבר ומנכל רשות הספורט של עיריית תל אביב מוטי אמברם, השייט האולימפי לשעבר והמנהל המקצועי של איגוד השייט אלי צוקרמן, ואת היועץ המשפטי של הוועד האולימפי עו"ד גיל עטר, כמשקיף. איגוד השייט לא מנהל ויכוחים פומביים עם מאמני הנבחרות ובוודאי לא עם גור שטיינברג".