לדחות את טוקיו, ובהקדם

ירדן ג'רבי בטור מיוחד לערוץ הספורט: "המשחקים האולימפיים הם תחרות בין ספורטאים שנמצאים בשיא בזמן מסויים. בלי אפשרות להתאמן, ללא תמיכת המאמנים וכשהוא מופרד מהחברה, ספורטאי לא מתקרב ל-50% יכולת. הוועד האולימפי צריך לחשב מסלול מחדש"

ירדן ג'רבי  20.03.20 - 17:00
תחילת כתבה

אי הוודאות פוגעת בכולם. טוב, אולי חוץ מרשתות השיווק. המשחקים האולימפיים שיערכו בטוקיו, כרגע, מתוכננים כרגיל.

תחילה, אני רוצה להכניס אתכם לראש ולחשיבה של ספורטאי/ת אולימפי/ת. אנחנו חיים בתקופות של 4 שנים: אולימפיאדה אחרי אולימפיאדה, כמטרת על. כמובן שיש המון מטרות באמצע. אליפויות עולם, אירופה ותחרויות בינלאומיות, אך הטופ שבטופ זה המשחקים האולימפיים.

הדברים הבסיסיים שספורטאי אולימפי צריך באופן כללי ובפרט בתקופה זו של ארבעה חודשים לפני תחילת המשחקים האולימפיים:
1- ריכוז ומיקוד במטרה .
2- יכולת להתאמן בתנאים הטובים ביותר.
3- תוכנית אימונים ותחרויות מסודרת וברורה.
4- בריאות ושמירה על הבריאות.
5- עבודת צוות עבור חידוד תחרותי ותמיכה מנטאלית.
6- מאמן צמוד שיכין, יבנה, יתקן ויתמוך.
7. תאריך יעד (יום התחרות).

אשתף אתכם שלפני 4 שנים בדיוק הייתי במחנה אימונים ביפן, המחנה המסכם לפני המשחקים האולימפיים בריו. הגעתי למחנה עם שבר באחת הצלעות, בקושי יכולתי להתאמן בג׳ודו, אבל גם אז בזמן משבר, התאמנתי והכנתי את עצמי בצורה הטובה ביותר כדי לשמור על כושר, חדות ומהירות תוך כדי החלמה מהפציעה. הסיבה שיכולתי עדיין להתאמן הייתה שהיו לי את התנאים האידיאליים לכך.

לצערי, כל אלו לא קיימים היום. נכון לרגע זה, העולם לא מתאמן, כולם קוראים להישאר בבתים, לא להיות במגע עם אף גורם, חל איסור על פעילות ספורט מאורגנת ועם מגע. אתם יודעים מה זה ג׳ודו בלי מגע? כי ג׳ודו זה לא. רבע עולם נמצא בבתים כבר מספר חודשים. בשבועות האחרונים הצטרפו עוד כ-50% וכנראה שגם יבשת אמריקה במלואה ויבשת אפריקה במסלול להיכנס לבתים.

ספורטאי אולימפי בלי יכולת להתאמן, בלי תמיכה של הצוות המקצועי והמאמן, מופרד מהחברה וחלק גדול מהמשפחה, ללא מטרה ותוכנית ברורה הוא ספורטאי שלא מסוגל להתקרב ל-50% מהיכולת שלו. משחקים אולימפיים הם תחרות בין הספורטאים הטובים בעולם שנמצאים בשיא היכולת שלהם בנקודת זמן שווה.

המון ספורטאים ומדליסטים אולימפיים קוראים לדחיית המשחקים, וכך גם אני. הוועד האולימפי הבינלאומי עדיין מכריז שהכל מתנהל כרגיל, אך ההווה של הספורטאים שלנו ממש לא כרגיל, וכדי להקל על כולם, אין מנוס מדחיית המשחקים וחשוב שההודעה תגיע בהקדם לספורטאים.

זה יסייע בחישוב מסלול מחדש ויגן על הספורטאים שחלקם, כדי להיות מוכנים, יתכן וגם חורגים מההוראות הבריאותיות, מסכנים את עצמם ואת הסובבים אותם.

מאחלת לכולם לעבור את התקופה עם ראש מורם והמון בריאות.