"אין תכנית ב'": האולימפיאדה בסכנת קיום?

אחד הדוברים של המשחקים האולימפיים בקיץ 2021 שלח מסר מדאיג. ביפן מוטרדים: "לא נעמוד בזה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.04.20 - 18:51

תגיות: טוקיו 2021

תחילת כתבה

האם אנחנו בדרך לרצף של שמונה שנים ללא משחקים אולימפיים? סימני השאלה הרבים המרחפים בעולם כולו ובספורט בפרט בעקבות משבר נגיף הקורונה משפיעים גם על האולימפיאדה בטוקיו, זו שנדחתה מהקיץ הקרוב לקיץ ב-2021. היום (שלישי) סיפר אחד הדוברים של המשחקים, מאסה טקאיה, עד כמה המצב ביפן בעייתי, ואף רמז בצורה מאד עמומה כי קיים סיכוי שלא תהיה הפעם אולימפיאדה כלל.

"אנחנו עובדים על המטרה החדשה שלנו, אין תכנית ב'", הוא אמר בראיון שפורסם בסוכנות הידיעות AP. "כל מה שאני יכול להגיד כרגע זה שהתאריכים החדשים של המשחקים האולימפיים והפראלימפיים נקבעו ממש עכשיו, וכל הצוותים עושים את המאמצים הכי גדולים על מנת לממש את קיום המשחקים בשנה הבאה".

ההפסדים הכספיים של יפן מהדחייה הזאת מוערכים כעצומים, עד כדי כמה מיליארדי דולרים, וכעת מתחילים דיבורים אם במדינה יצליחו להשתלט על כל הבלאגן תוך 15 חודשים על מנת לא להגיע למצב של דחייה נוספת. ראש הממשלה שינזו אבה בעצמו טען כי "יפן לא תעמוד בעוד דחייה מעבר לשנה הבאה". הוא כנראה לא טועה, שכן על פי ההסכם עם הוועד האולימפי הבין לאומי, המדינה המארחת היא זו שמשלמת את מרבית ההוצאות של השלכות הדחייה.

טקאיה נשאל במסיבת העיתונאים לגבי ההפסדים הכספיים: "זה בלתי אפשרי להגיד כרגע. זה לא קל להעריך את ההוצאות הנוספות שנגרמו בעקבות הדחייה".