יעל ארד לכרמי: "המשך בתפקידך שנה נוספת"

פרסום ראשון: המועמדת ליו"ר הוועד ביקשה לדחות את הבחירות

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  19.04.20 - 13:00
(בצילום מימין לשמאל: גילי לוסטיג, יגאל כרמי, תומס באך יו"ר ה-IOC, יעל ארד ואלכס גלעדי)
(בצילום מימין לשמאל: גילי לוסטיג, יגאל כרמי, תומס באך יו"ר ה-IOC, יעל ארד ואלכס גלעדי)
תחילת כתבה

יעל ארד, המדליסטית האולימפית הראשונה של ישראל וחברת הנהלת הוועד האולימפי, קראה היום (ראשון) ליו"ר הוועד יגאל כרמי: "המשך בתפקידך עד לאחר המשחקים האולימפיים בטוקיו 2021". ארד הסבירה את דבריה: "עם פריצת משבר הקורונה וההחלטה הדרמטית של ה-IOC לדחות את משחקי טוקיו 2020 לקיץ 2021, הספורט האולימפי בישראל כמו גם בעולם עומד בפני אתגרים רבים ספורטיביים, ניהוליים וכלכליים".

"בעת הזו אני רואה חשיבות בשימור המנהיגות בספורט האולימפי על מנת להתמודד בצורה המיטבית עם המשבר ולהשלים את ההכנות האולימפיות", היא הוסיפה. "ולכן פניתי בימים האחרונים ליגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי בישראל, בבקשה שימשיך בתפקידו עד לאחר קיץ 2021 ולהוביל את המשלחת הישראלית למשחקים. אני אמשיך בשנה הקרובה בתפקידי כחברת ההנהלה וכיו"ר הוועדה המקצועית של הוועד האולימפי ואלווה את האתגר ההכנות המקצועיות ובניית הקריטריונים של המשלחת האולימפית לקראת טוקיו 2021".

כידוע, הבחירות ליו"ר הוועד האולימפי מתקיימות כל ארבע שנים לאחר המשחקים האולימפיים. כרמי נבחר לתפקיד במרץ 2013, אחרי המשחקים האולימפיים בלונדון 2012, והחליף את צביקה ורשביאק. הוא מכהן זו הקדנציה השנייה, כשהבחירות היו אמורות להתקיים אחרי המשחקים האולימפיים בטוקיו שהיו אמורים להיפתח ביולי השנה.

יעל ארד היא המועמדת המובילה לרשת את תפקידו. היא זוכה לתמיכה רחבה בעולם הספורט, והיא כאמור קוראת היום לכרמי למשוך עוד שנה בתפקידו ולדחות את הבחירות לאחרי המשחקים האולימפיים בשנה הבאה.