"עדיין קיים סיכוי שהאולימפיאדה תבוטל"

בכיר בממשלת יפן: "אם יהיה עוד גל, אין משמעות למשחקים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.04.21 - 15:32
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

אתמול (רביעי) ציינו בעולם 100 ימים לפני פתיחת המשחקים האולימפיים בטוקיו, באיחור של שנה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. אלא שהמצב ביפן, המדינה המארחת, לא מזהיר במיוחד בימים האחרונים, וכבר החלו לעלות ספקות לגבי קיום המשחקים גם במועד הדחוי.

היום נשמעו התבטאויות של אחד הבכירים בממשלת יפן, טושיהירו ניקאי, מזכיר הקבינט הבטחוני, לפיהן יש סכנה אמיתית לקיום האולימפיאדה: "אם זה נדמה בלתי אפשרי להתקדם עם ההכנות למשחקים, צריך לבטל אותם לחלוטין", הוא אמר. "אם יכול להיות מצב של עוד גל או התפרצות בהידבקויות בגלל המשחקים, אין שום משמעות בקיומם. עדיין קיימת אפשרות כזאת שהכל יבוטל, כמובן. חשוב ליפן שיהיו משחקים מוצלחים, זאת הזדמנות נהדרת. אני אישית רוצה שזה יהיה מוצלח. יש עדיין הרבה עניינים לפתור, חשוב לדאוג להם אחד אחד".

ביפן עד כה נרשמו 512 אלף מקרים של הידבקויות בנגיף, שזה כ-320 אלף פחות מישראל, אך גם קרוב ל-9,500 מקרי מוות. הבעיה המרכזית כיום היא נושא החיסונים, כשפחות מ-1% מתושבי המדינה חוסנו. טארו קונו, האחראי על מבצע החיסונים ביפן, אמר: "יכול להיות שלא יהיה קהל בכלל, אפילו לא מקומיים. המשחקים האלה בכלל יהיו שונים מהקודמים".