הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מתן רודיטי סיים רביעי במים הפתוחים

כמעט מדליה. השחיין הישראלי, שרק קיווה להתברג בחלק העליון של המשחה, רשם הישג בלתי נתפס במקצה הגמר בטוקיו. הוא סיים בפיגור של 23.8 שניות מהארד, בזמן של 1:49:24.9 שעות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.21 - 02:19

מתן רודיטי רשם הלילה (בין רביעי לחמישי), את ההישג הגדול ביותר של השחייה הישראלית, כאשר סיים במקום הרביעי במקצה גמר המים הפתוחים במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.

התקוות מרודיטי היו שיתברג בחלק העליון של המקצה, שנמשך לאורך 10 ק"מ, אבל כבר מהפתיחה הישראלי נראה טוב. הוא התמקם באיזור המקום השמיני, ובסיבוב השישי פרץ קדימה והתמקם בדבוקה המובילה. את המקצה הוא סיים בסופו של דבר בזמן של 1:49:24.9 שעות, רחוק 23.8 שניות מהארד אותו לקח גרגוריו פלטימיירי האיטלקי. פלוריאן ולברוק זכה בזהב עם זמן של 1:48:33.7, בעוד כריסטוף רסובסקי ההונגרי לקח את הכסף עם 1:48:59.0.

בקרב המשלחת הישראלית נרשמה שביעות רצון גדולה מההופעה של רודיטי. גילי לוסטיג, ראש המשלחת, יעל ארד חברת הנהלת הוועד האולימפי, וכן דני אורן, ראש היחידה לספורט הישגי, הגיעו לצפות מקרוב. במשלחת אמרו במהלך התחרות: "הישג מטורף, בלתי נתפס".

יש לציין כי זהו ההישג הטוב ביותר אי פעם של שחיין ישראלי במשחקים האולימפיים. עד כה 'התואר' היה שייך ליעקב טומרקין שהגיע למקום השביעי במשחה ל-200 מטרים גב בלונדון 2012. כעת, הציב רודיטי רף חדש לשחייה הישראלית.

רודיטי בן ה-22 הצטרף למשלחת הישראלית למשחקים בבירת יפן יחסית ברגע האחרון, והוא למעשה השחיין הראשון שמייצג אותנו במים הפתוחים בתולדות המדינה באולימפיאדות השונות. הוא אלוף ישראל ושיאן ישראל ב-1,500 מטרים חופשי, ומתאמן במועדון בני הרצליה. את הקריטריון לטוקיו הוא קבע בתחרות בפורטוגל בחודש יוני האחרון.