הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"השופטים קיפחו את אברינה": ברוסיה זעמו

חסר תקדים. הוועד האולימפי הרוסי בהודעה: "לא הגיע לאשרם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.08.21 - 13:20

תגיות: לינוי אשרם

תחילת כתבה

בוודיאו: רגע ההכרזה על אשרם והדמעות של אברינה

יש את הצד שזכה בזהב ויש את הצד שזכה במדליית כסף, אבל סיים עם דמעות. דינה אברינה, המתעמלת מרוסיה, שנחשבת למתחרה הישירה של אשרם על הזהב, פספסה במעט את המדליה, ולמרות שערערה על החלטת השופטים, נותרה עם מדליית כסף. מי שלא אהב את ההחלטה, הם הפרשנים והפוליטיקאים ברוסיה, שעלו להתקפה מיד לאחר התחרות. הוועד האולימפי הרוסי שיחרר הודעה רשמית חסר תקדים: "כל העולם ראה את חוסר הצדק!".

דינה אברינה עצמה ניסתה לשמור על רוגע: "השיפוט היה מאוד מוזר ולכן ערערנו, השופטים נתנו לנו ציון שונה ממה שחשבנו שהם צריכים לתת, לכן ערערנו. לצערי הם לא חושבים כמונו. זה מעציב אותי".

חבר הפרלמנט הרוסי, ויטלי מילונוב, לתקשורת הרוסית: "היה מביש לראות את המתעמלת הישראלית, זה לא אתלטיקה אלא התעמלות אמנותית. אני חושב שהיא צריכה לסרב למדליה, אחרת זה פשוט לא פייר. הרוסים לא יעברו בשקט על שיפוט כזה".

אחרי ההכרזה על לינוי אשרם, גם בכלי התקשורת ברוסיה ביקרו את החלטת השופטים. "דינה אברינה לא ביצעה שום טעות שנראית לעין, אבל אשרם זכתה בניקוד גבוה יותר מהן", נכתב ב'ספורט אקספרס', "לשופטים לקח הרבה זמן להחליט כי הניקוד שלהם היה פשוט לא נכון. הערעור של דינה לא התקבל והיא פרצה בבכי".

"האחיות אברינה לא טעו, הן רשמו תחרות נהדרת, על גבול המושלמת", הוסיפו ברוסיה, "חשבנו שמדליית הזהב בכיס של דינה, אבל השופטים חשבו אחרת".

מרגיטה מאמון, האלופה האולימפית מריו, שנכחה באולם, פרצה בבכי לאחר החלטת השופטים. "דינה היא המתעמלת הטובה ביותר, אין בכלל ספק", סיכמו ברוסיה, "היא ביצעה תרגילים ללא פגמים. כולנו האמנו שהיא תזכה בזהב, והחלטת השופטים שברה את הלב. לראות את דינה בוכה, זה לא היה קל. זה היה הגמר הכי דרמטי אי פעם".

גם ב'גאזטה' הרוסי ביקרו: "האחיות אברינה הפסידו למרות שהיו טובות יותר. החלטת שופטים מעוררת מחלוקת הכריעה".