הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נמצא מתווה: בוטל הבידוד של הספורטאים

משרדי הבריאות והספורט נענו לדרישת הנציגים הפראלימפיים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.09.21 - 21:33
תחילת כתבה

הסאגה נפתרה. אחרי שהשמיעו את קולם, הספורטאים הפראלימפיים שנחתו כבר בחזרה בישראל קיבלו בשורה חיובית - שהם אינם זקוקים יותר לבידוד. כזכור, חלק מהנציגים והנציגות של ישראל שהשתתפו במשחקים הפראלימפיים בטוקיו כבר נחתו בחזרה בארץ ולדאבונם נאלצו להיכנס לבידוד, זאת למרות שהיו בתוך הבועה המסודרת של המארחת של האולימפיאדה, ובניגוד לספורטאים האולימפיים לפני חודש, הוכנסו לבידוד בכל מקרה.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, הודיע על ביטול הבידוד שלהם עם ההודעה הבאה: "הגענו להסכמות עם משרד הבריאות על פטור מבידוד למשלחת הפראלימפית. הספורטאים הפראלימפיים הם אלה שמנצחים כל יום מחדש ומרכיבים משלחת ישראלית מצוינת. אנחנו מאחוריהם עם כל הלב והנשמה, רק שימשיכו לשבור כל יום את הגבולות של עצמם".

בהודעה של משרד הספורט נכתב: "לפי הסיכום שהושג, חברי המשלחת יוכלו להתראות עם בני משפחתם ולבלות במרחב הפתוח, אך לא יוכלו להיכנס למקומות ציבוריים הדורשים תו ירוק לשבוע מזמן חזרתם. החלטה זו מגיעה מתוך הרצון להדגיש את החשיבות החברתית וההישגית בהצלחת המשלחת הישראלית הפראלימפית, ולאור העובדה כי חברי המשלחת שהו בתנאי בועה וביצעו בדיקות קורונה במהלך כל השהות בטוקיו".