הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מרטינו: "העדפתי שלא להתמודד מול פרגוואי"

מאמן ארגנטינה חושש לפני החצי? דיאס: "נפגוש את הנבחרת הכי טובה בעולם". וגם: אגוארו, מסי ומסצ'ראנו בסכנה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.15 - 15:15

בפעם השניה בקופה אמריקה הנוכחי, ארגנטינה ופרגוואי יתמודדו הלילה (בין שלישי לרביעי). הפעם, מדובר בקרב חשוב קצת יותר מזה שהיה בשלב הבתים: שתי השכנות ילחמו על מקום בגמר, שם כבר ממתינה צ'ילה. לא מעט מהעניין במשחק יהיה על הקווים, שם יפגשו שני ארגנטינים, טאטה מרטינו ורמון דיאס, שלכל אחד קשר מסוים ליריבה.

  • הלילה, 02:30, ישיר ב-5SPORT: ארגנטינה נגד פרגוואי בחצי גמר הקופה

מרטינו אימן את פרגוואי והוליך אותה עד רבע גמר מונדיאל 2010, בעוד דיאס הוביל את ריבר פלייט ל-11 אליפויות, 6 מהם כמאמן. "העדפתי שלא להתמודד מול הפרגוואים", חשף טאטה. "יש לנו הרבה מן המשותף, זאת התמודדות רגשית עבורי, עבדתי שם במשך חמש שנים. היה לתפקיד הזה השפעה גדולה על קריירת האימון שלי".

מאמן האלביסלסטה כמובן שלא היה יכול לשכוח את ה-2:2 המתסכל משלב הבתים, בו נבחרתו ספגה בתוספת הזמן שיוויון אחרי שכבר הובילה ביתרון של שני שערים. "המשחק הזה היה יכול להיגמר 2:5 או 2:6 לטובתנו. יש לנו בעיה בסיומת והיא ברורה, היא לא התחילה באותו משחק נגד פרגוואי. ראינו זאת גם נגד אורוגוואי ובמיוחד נגד ג'מייקה".

מי שיצטרכו להיזהר מספיגת צהוב במשחק הם ליאו מסי, סרחיו אגוארו וחבייר מסצ'ראנו, שאם ישלף להם כרטיס, הם לא יוכלו לשחק בגמר אם וכאשר ארגנטינה תעפיל. "אנחנו לוקחים זאת בחשבון, מדובר כאן גם בשחקן הטוב בעולם", אמר מרטינו. "אני מקווה שזה לא יקרה, אבל גם אם אכן, יש לי סגל של 23 שחקנים שאני פשוט לא יכול להתלונן עליו".

אם כבר חיבור רגשי, אי אפשר שלא להתייחס לדיאס, שלא פעם דובר עליו כמועמד אפשרי לאימון הנבחרת ממולדתו בעתיד. "ארגנטינה היא הנבחרת הטובה בעולם ויש לה את השחקן הטוב בעולם", אמר מאמן פרגוואי, שנאלץ להתמודד עם שני האתגרים הקשים ביותר שהקופה יכולה להציב, כשבאחד כבר עמד אחרי שהדיח את ברזיל ברבע הגמר בפנדלים. "אנחנו לא הפייבוריטים, אבל דווקא במשחקים מהסוג הזה, קורה שלפעמים הנבחרת העדיפה היא זאת שמתקשה. למדנו מהמשחק הקודם מול הארגנטינאים שאנחנו לא יכולים להתגונן, אלא לצאת קדימה. אם נעשה טעויות, לא נהיה בגמר".

למרות הטרגדיה שעבר דרליס גונסאלס, אחרי שדודו הלך לעולמו כתוצאה מהתקף לב בזמן המשחק מול ברזיל, דיאס אישר שהחלוץ הצעיר יפתח מול האלביסלסטה: "יש לו עתיד מזהיר. הוא עובר רגע לא קל, אבל הוא חזק וימשיך להתפתח". בחלק הקדמי של פרגוואי אפשר למצוא גם שמות ותיקים כמו נלסון ואלדס, שמאמין שהנבחרת שלו יכולה ללכת עד הסוף: "אנחנו הרווחנו מחדש את הכבוד שלנו. אנחנו בין 4 הנבחרות הטובות בדרום אמריקה ורוצים עוד. לא נעשה את הטעויות מהמשחק הקודם מול ארגנטינה".