הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו בניצחון של עידו פריינטה בערב ה-IWC

אולם המטרווסט ברעננה אירח אירוע של קרבות MMA מתוצרת כחול לבן. צפו בנוק-אאוט הגדול של רובי מונד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.06.12 - 01:22

ה-MMA, ענף אומנויות הלחימה, צובר תאוצה ברחבי העולם משנה לשנה בקצב מטורף. גם בישראל כבר נדבקו בחיידק והערב (שלישי) מי שהגיע להדר יוסף קיבל את הזכות לצפות בערב קרבות מרתק, שצבוע כולו בכחול ולבן. טוב, האמת שגם קצת באדום. היה אקשן.

שני הקרבות המרכזיים זימנו לנו מפגשים בין עמוס לוי לרובי מונד ובין עידו פריינטה, הספורטאי הישראלי המזוהה ביותר בענף, ליריב הליטאי אלפרדס ליבצ'יס. האירוע כולו היה תחת הניהול של איגוד הקרבות הישראלי, ה-IWC.

רובי מונד (37) הוכיח שגם בגילו הוותיק יש לו מה למכור והציג יכולת נהדרת מול עמוס לוי בן ה-22 במשקל עד 77 ק"ג. מונד חיפש להוריד את הקרב לקרקע כבר מההתחלה, אך ימנית מצוינת של עמוס לוי הפתיע מעט את הלוחם הוותיק. לוי תפס את השליטה והחל לחבוט תוך כדי עמידה בפניו של מונד. אלא שאז הכל השתנה. מונד השליך את יריבו לקרקע, טיפס עליו והחל לחבוט בו במרץ עד שניצח בנוק-אאוט טכני מרשים.

"חזרתי מהפסקה ארוכה של 4 שנים ואני מאוד מרוצה", אמר רובי מונד בסיום, "היה לי קרב קשה מול עמוס ואני רק מקווה שלא עשיתי לו יותר מדי נזק בסוף". על מצבו הכללי של הענף אמר: "אני מקווה ה-MMA ימשיך להתפתח בישראל וכדי שזה יקרה אנחנו צריכים שיגיעו מפרסמים, נותני חסות וכמובן שגם את התקשורת".

עידו פריינטה, "the Hebrew Hammer", עלה נמרץ ביותר לזירה והעיר את הקהל שנכח במקום. פריינטה פתח את הקרב מול ליבצ'יס בצורה נמרצת למדי והצליח להוריד את יריבו במהרה לקרקע, שם החל לחבוט בליטאי. הישראלי המצוין הצליח לנעול את ליבצ'יס ולהכניע אותו בחניקה לאחר מספר דקות מתישות על הקרקע.

"אני מרגיש שנולדתי מחדש", אמר עידו פריינטה לאחר הניצחון ה-17 בקריירה שלו. "אמנם אני לא נהיה צעיר יותר ואני כבר בן 34, אבל כל קרב יבוא בזמן שלו. אני לא מתכוון לסיים את הקריירה אלא 'לסיים' כמה שיותר יריבים. אני רוצה להודות לכל מי שהקים ויזם את הערב הזה, אני רוצה להודות לספונסרים שלי, למשפחה, לכולם. זה תמיד קשה לנצח כשיש אפקט של לחץ ביתי, אבל אני מרוצה".