רשמית: לואיס אנריקה עזב את ספרד, מורנו יחליף אותו

ההתאחדות הודיעה: מאמן בארסה לשעבר נפרד מסיבות אישיות, אחרי 11 חודשים בתפקיד. עוזרו ידריך את הנבחרת לפחות עד יורו 2020. רוביאלס: "הדלת שלנו תמיד תהיה פתוחה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.06.19 - 18:05
תחילת כתבה

שנה אחרי שנפרדה מז'ולן לופטגי, מאמן נוסף עזב את נבחרת ספרד: לואיס אנריקה הודיע שהוא פורש מהתפקיד מסיבות אישיות. יו"ר ההתאחדות, לואיס רוביאלס, הודיע על כך במסיבת עיתונאים שנערכה היום (רביעי) ואמר: "לואיס הודיע לנו שהוא לא ימשיך לאמן ואנחנו רוצים להודות לו. אנחנו עומדים לצידו והדלת לנבחרת, מבחינתנו תמיד תהיה פתוחה".

מאמן ברצלונה לשעבר התמנה לתפקיד ביולי 2018, לאחר סיום המונדיאל כשהחליף את פרננדו היירו. אנריקה הוביל את ספרד בקמפיין ליגת האומות, איתה סיים במקום השני בבית המוקדם ולא הצליח להגיע לפיינל פור. הוא פתח את קמפיין מוקדמות יורו 2020 על הקווים וניצח עם ה"לה רוחה" את נורבגיה במשחק הפתיחה, אבל במשחק מול מלטה כבר לא עמד על הקווים, כמו בצמד המשחקים האחרון נגד איי פארו ושבדיה.

סיבת ההיעדרות, כמו גם סיבת הפרישה, עדיין לא הובהרה באופן סופי. אנריקה הבטיח כי לאחר המשחקים האחרונים, הוא ייתן לנבחרת תשובה סופית, וכעת הוא נתן אותה. במכתב ששלח להתאחדות הספרדית ולאוהדים אמר המאמן: "מסיבות אישיות, לא יכולתי למלא את התפקיד באופן נורמלי. אני רוצה להודות להתאחדות על האמון שנתנה בי, ולצוות המקצועי ולשחקנים שהמשיכו להפגין מקצועיות, וגם לכלי התקשורת ששמרו על דיסקרטיות. אני מודה לכולם מכל הלב".

מי שיחליף את לואיס אנריקה בתפקיד הוא מי ששימש כעוזרו, רוברט מורנו. הספרדי בן ה-41 עמד על הקווים במשחקיה האחרונים של לה רוחה, ועבד לצד לואיס אנריקה מ-2011, ברומא, סלטה ויגו ובבארסה. מורנו אמר, במסיבת עיתונאים אליה התייצב לצידו של היו"ר רוביאלס: "אני מודה להתאחדות על האמון בי, זה יום חמוץ-מתוק מבחינתי. לא רציתי להתמנות למאמן בדרך הזו. אני מקווה שנמשיך לעבוד ולהמשיך את הדרך שלואיס התחיל".

בהמשך התייחס גם לעובדה כי עדיין לא שימש כמאמן ראשי: "אני לא חושב שיש לי בעיה של ניסיון. עבדתי תשע שנים עם לואיס אנריקה ועם השחקנים הטובים בעולם, והוא הנחיל לי ידע ומקצוענות. אנחנו הולכים לעשות עבודה מצויינת". 

מורנו הוא המאמן החמישי שעומד על הקווים של נבחרת ספרד בשלוש השנים האחרונות: ב-2016 ויסנטה דל בוסקה פינה את תפקידו לטובת ז'ולן לופטגי. האחרון, כזכור, התפטר במפתיע ימים ספורים לפני המונדיאל ופרננדו היירו הוזעק לתפקיד כמינוי זמני. אחרי המונדיאל היירו עזב, ואנריקה החליפו. כעת, גם אנריקה זז הצידה ומורנו ינסה להוביל את הנבחרת ליורו הקרוב.