קרב אבוד? הזמן שייקח לרונאלדו לעבור את דאי

CR7 מכוון לעבר ציון דרך נוסף: מלכות השערים במשחקי נבחרת. בדקנו את קצב ההבקעה שלו במדי פורטוגל במהלך הקריירה וגם בשנות השיא. האם הוא יעשה זאת? הצביעו בסקר

מערכת אתר ערוץ הספורט  08.09.19 - 14:00
תחילת כתבה

כריסטיאנו רונאלדו שובר שיא אחר שיא, מספק כמעט בכל מספר נתון מיוחד ומגיע לפסגות שאף אחד לא האמין שניתן להגיע אליהן. כעת, בגיל 34, הכוכב הפורטוגלי מכוון לשבור שיא אחד נוסף ולחקוק את שמו בראש עוד רשימה היסטורית ומכובדת: מלך השערים בכדורגל הנבחרות העולמי.

רק לפני שנה ושלושה חודשים, רונאלדו עבר את פרנץ פושקאש הגדול והפך לכובש האירופי הבכיר עבור נבחרתו. אמש (שבת), CR7 מצא את הרשת פעם נוספת, ב-2:4 של הסלסאו בסרביה, והעלה את מאזנו ל-89 שערי נבחרת וכעת הוא רחוק רק 20 מהשוואת שיאו של עלי דאי, שכבש 109 במדי נבחרת איראן.

אז האם רונאלדו יכול לעשות את זה ולעבור את דאי? כדי לענות על השאלה יש לבדוק את קצב ההבקעה של CR7 במדי נבחרתו. 89 השערים שכבש מתפרשים על פני 159 הופעות, מה שאומר שהוא מוצא את הרשת בכל 0.56 משחקים. לפי קצב ההבקעה המדובר, ייקחו לו כ-36 הופעות על מנת לכבוש 20 פעמים ולהשתוות לכוכב העבר האיראני ובין אחת לשתיים נוספות על מנת לעקוף אותו.

37 או 38 הופעות נבחרת זה יעד שלא בטוח שרונאלדו יצליח לעמוד בו, למרות שהוא עדיין לא מראה סימנים של ירידה ביכולת ועדיין כובש כמו פעם. לצורך העניין, בארבע השנים האחרונות הוא רשם 36 הופעות במדי נבחרת פורטוגל, מה שאומר שהוא יוכל להגיע לשיא של דאי רק אם ישחק עד גיל 38 או 39, בהתחשב בקצב הכיבושים שלו במהלך הקריירה.

עם זאת, יש גם מקום לאופטימיות. בשנת השיא שלו - 2016 - רונאלדו כבש 13 פעמים ב-13 הופעות ולמעשה מאז אותה שנה עומד על מאזן מדהים של 34 כיבושים ב-36 הופעות: כמעט שער למשחק. אם יעמוד בקצב ההבקעה הזה, ל-CR7 יספיקו 23 הופעות כדי לשבור את השיא של דאי, וכשבאמצע השנה הבאה ישחק עם פורטוגל ביורו 2020, תהיה לו יופי של הזדמנות לעשות זאת.

ומה אתם חושבים? הצביעו בסקר>>>